Ders Notları

Kader ile ilgili günlük hayatta duyduğunuz ifadeler nelerdir?

8. Sınıf Din Kültürü Kader ile ilgili günlük hayatta duyduğunuz ifadeler nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kader ile ilgili günlük hayatta duyduğunuz ifadeler nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:
Kaderi  günlük hayatın içerisinde insanların sıklıkla kullandığı ifadeler içerisinde görürüz. Bu ifadeler başlıca kaderini seç, kaderini sev, son sözü hep alın yazısı söyler. Kalbin atışı, kaderin sesidir. Hiç şaşmayan saat gibi işler durur kader.


Kader ile ilgili günlük hayatta duyduğunuz ifadeler nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Kader Allah’ın insanların alnına doğumdan ölüme kadar ne yaşayacaklarını yazdığı alın yazısıdır. İnsanlar kaderlerinde, rızkların da ne varsa onu yaşarlar. Kader insanların hayatında alın yazımda varsa ben onu yaşarım diyerek beklemek değildir.
Bir şeye emek verip çabalamadan Allah size alın teri dökmeden rızkınızı alın yazınızı yaşatmaz. Günlük hayat içerisinde kaderle ilgili bir çok ifade duyarız. Kötü olarak gören bir karamsar zihniyet bulunmaktadır. Bu zihniyet kaderimde varsa çekerim mantığı ile ilerleyen bir mantıkla yaşayan kişilerdir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günlük hayatımızda kadar ile ilgili birçok sözcük duyabiliriz elbette ki bunlar yanlış bilgiler de olabilmektedir Kader yazması Allah’tan gelmektedir doğduğumuz gün gideceğimiz gün de evleneceğimiz insan veya doğacak çocuklarımız elbette ki alın yazısı ve kaderdir bunların diğer ifadeleri yanlış çelişkilere sebep olmaktadır çünkü insanlar bazen önlem almadan veya herhangi bir tedbir almadan ya da çalışmadan herhangi bir kötülük de veya mutlulukla karşılaştıkları zaman kadar olarak nitelendirmelere elbette ki doğru değildir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.