Ders Notları

Ailenizde kararlar alınırken herkesin düşüncesini ifade etmesi neden önemlidir?

3. Sınıf Türkçe Ailenizde kararlar alınırken herkesin düşüncesini ifade etmesi neden önemlidir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ailenizde kararlar alınırken herkesin düşüncesini ifade etmesi neden önemlidir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Ailenizde kararlar alınırken herkesin düşüncesini ifade etmesi ev içerisinde bizleri ilgilendiren konular olduğu ve demokratik bir yapı açısında çok büyük bir önem taşımaktadır.


Ailenizde kararlar alınırken herkesin düşüncesini ifade etmesi neden önemlidir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ailenizde kararlar alınırken herkesin düşüncesini ifade etmesi bizleri düşüncelerimizi korkmadan daha iyi bir şekilde ifade etmemiz ve kendimizi geliştirmemiz açısından büyük bir önem taşımaktadır. İnsanların kendilerini ifade etmeleri ve düşüncelerini korkmadan söylemeleri kişisel gelişimleri açısından büyük bir önem taşımaktadır.

İşte bu nedenle aile içerisinde ilk olarak Ailenizde kararlar alınırken herkesin düşüncesini ifade etmesi onların gelişimine büyük bir katkı sağlayacaktır. Böylelikle sorunlar karşısında kendilerini ifade eden bireyler ve haksızlıklar karşısında dik olan çocuklar yetiştireceğiz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ailemize bir karar alındığı zaman beraberce ailece karar verir ve birbirimizin düşüncelerini sorarak bu kararda herkesin düşüncesini olmasını isteriz. Aile bireyleri arasında bir olay gerçekleşecek s veya herhangi bir karar alınacaksa babamız annemiz bizlerinde düşüncesinin alır bu bize hem kıymetli hem de bizi düşündüklerini hissettirir zaten aile bireyleri arasındaki saygı ve sevgi birbirlerine kararlarına saygı duyduğu sürece gerçekleşebilir aile bireyleri arasında ortak kararla alınan tür etkinlikler ve tüm işler daha başarılı olur çünkü birlik beraberlik içerisinde herkesin düşüncesinin alınması o karar için en iyisidir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.