Ders Notları

Ailenizde bir karar alınırken nasıl katkı sağlıyorsunuz? Anlatınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ailenizde bir karar alınırken nasıl katkı sağlıyorsunuz? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ailenizde bir karar alınırken nasıl katkı sağlıyorsunuz? Anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Ailemiz içerisinde bir karar alınırken alınacak karar ile ilgili olarak fikirlerimi anne ve babama sunarak katkı sağlıyorum.


Ailenizde bir karar alınırken nasıl katkı sağlıyorsunuz? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Ailemiz içerisinde bir karar alınırken konu hakkında düşüncelerimi fikirlerimi olumlu ve olumsuz olarak Anneme babama bildirerek Aile içerisinde alınan kararlara katkı sağladığını ifade edebilirim.

Aile içerisindeki kararlara fikir ve düşüncelerimin istenmesi aile içerisinde alınacak kararların beni de etkilemesinden kaynaklanmaktadır işte bu nedenle aile içerisindeki bütün çocukların anne ve baba gibi ebeveynlerin karar alırken düşüncelerini ve fikirlerini sorması gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ailenizde bir karar alındığı zaman bizim fikrimizi sorulması veya bizim o kadar içerisinde bizi ilgilendiren konular olduğu için bize danışılması bize hem eder hem de bu konudaki fikriniz bize etkilediği için çeşitli konularda bilgilenmiş oluruz. Biz çocuklar yetişkinler gibi karar alma yetkimiz olmasa bile bir aile içerisinde karar alınacağı zaman bize sorulduğu için kendimizi özel ve kıymetli hissederiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.