Ders Notları

Sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlere katılmanın toplumsal birlikteliğe nasıl bir katkı sağladığını açıklayınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlere katılmanın toplumsal birlikteliğe nasıl bir katkı sağladığını açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Birlikte çalışmak ya da yardım etmek anlamına gelen yardımlaşma sosyal yardımlaşma ile birlikte bireylerin yalnızken yapamayacağı şeylerin toplum olarak takım çalışması şeklinde Güç Birliği ile yapılması anlamına gelmektedir
Sosyal yardımlaşma ile birlikte toplum içerisinde yoksullar korunmuş olur. Dostluk duyguları güçlenir. İnsanların birlik ve beraberlik içinde yaşama duyguları kuvvetlenir. Zengin ile fakirin arasındaki uçurum kapanır sevgi ve saygı ortamı oluşmuş olur. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma toplumu ayakta tutar toplumun en güzel değerlerini yaşatır sosyal yardımlaşma ve insanların birbirine karşı olan yaklaşımı yardımlaşması birbirine destek çıkması toplamda ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşıladığı için hepimiz daha güvenli daha yaşananları daha mutlu bir ortamda yaşayabildiğimiz de görüşebiliriz yardımlaşmak Türk milletinin geleneksel alışkanlıklarından biridir özellikle yakınlarını ihtiyaç sahiplerine veya komşularına yardım etmeyi çok severler oldukça mutlu olurlar.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.