Ders Notları

Toplumun belli bir ihtiyacına yönelik yapılması gereken yeni bir icat olduğunu düşünüyor musunuz? Bu icat ne olabilir?

7. Sınıf Türkçe Toplumun belli bir ihtiyacına yönelik yapılması gereken yeni bir icat olduğunu düşünüyor musunuz? Bu icat ne olabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Toplumun belli bir ihtiyacına yönelik yapılması gereken yeni bir icat olduğunu düşünüyor musunuz? Bu icat ne olabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bence yapılması gereken icatlardan bir tanesi kendi kendine ütü  yapan veya elbiselerin kırışıklığını açan bir makinadır. Böylece kadınlar ve ütü  yapan erkekler bu sıkıntıdan kurtulacaklar.


Toplumun belli bir ihtiyacına yönelik yapılması gereken yeni bir icat olduğunu düşünüyor musunuz? Bu icat ne olabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Yapılması gereken icatlardan bir tanesi; kirli sepeti, çamaşır makinası ve kurutma makinasını bir makine toplayan bir icattır.

Böylece insanlar çamaşırını makinanın içine koyduklarında hem yıkayacak hem de kuru olarak almaları mümkün olacaktır. Hem evin içerisi kalabalıktan kurtulacak hem daha az eşya olacak hem de zaman almadan insanlar yoğun iş temposunda çamaşırlarını kuru bir şekilde bulacaklar.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dünyada birçok icat ihtiyacı karşılamak için yapılan icatlar elbetteki hayatı kolaylaştırmak da insanların hayatına yön vermekte ve çeşitli imkanları sağlamaktadır icatlar insanların hayatına girdiğinden beri yapılacak işler daha kısa kolay bir şekilde yapılmaktadır. çevremizdeki icat edilmiş birçok teknolojik alet günümüze kadar geliştirilmiş şekilde hayatımıza bulunmaktadır bu icatları baktığımız zaman hayatımıza ne şekilde etkilediğini ve kolaylaştırdığını görebiliriz her zaman icatlar canlıların daha rahat konforlu ve hızlı yaşamı için gerekli olan özellikleri taşıdığını gözlemlemek mümkündür.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.