Ders Notları

Çevrenizde haklarından mahrum kalan çocuklar olduğunu düşünüyor musunuz? Niçin?

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Çevrenizde haklarından mahrum kalan çocuklar olduğunu düşünüyor musunuz? Niçin? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çevrenizde haklarından mahrum kalan çocuklar olduğunu düşünüyor musunuz? Niçin?konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Evet çevremde haklarından mahrum kan çocuklar var. Çünkü bazı çocuklar eğitim haklarından , bazıları düşüncelerini açıkça ifade etmekten , bazıları çocukluklarını yaşamaktan , bazıları ise ailesiyle beraber aynı yerde olma hakkından mahrum kalmışlardır.


Çevrenizde haklarından mahrum kalan çocuklar olduğunu düşünüyor musunuz? Niçin? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Evet, çevrenizde haklarından mahrum kalan çocuklar olduğunu düşünüyorum. Çünkü her çocuğa verilmesi gereken haklar vardır. Bu haklardan bir tanesi; düşüncelerini açıkça ifade etme ve değer ile büyümedir. ancak birçok aile çocuğuna gereken saygıyı vermemekte ve ona kaba davranmaktadır. Buda çocuğun onurunu incitir. Bazı çocuklar ise eğitim hakkından mahrum edilmekte, bazıları ise çalıştırılarak çocukluk zamanları elinden alınmaktadır. Bunların hepsini veya bir iki tanesini maalesef birçok çocuk yaşamaktadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bazen çocuklar çeşitli zorluklar ve sıkıntılarından dolayı hak ve özgürlüklerinden faydalanamaz çevremizde hak ve özgürlüklerinden faydalanamayan çocuklar olduğu zaman elbette ki ciddi sıkıntılar çektiklerini görebiliriz örneğin temel haklarımız olan barınma beslenme eğitim sağlık gibi birçok imkanlardan faydalanmayan çocuklar çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşacağı gibi elbette ki gelecek de yapacaklarım mesleklerde veya edinecekleri hayatta çeşitli sıkıntılarla çekebilirler hak ve özgürlükler özellikle çocuklara tam ve eksiksiz bir şekilde tanıtılmalı Iğdır eşitlik içerisinde çocukların hak ve özgürlüklerinden faydalanıyor olması onları geleceği daha aydınlık bakan nesiller olarak büyütür.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.