Ders Notları

Çalışmak zorunda bırakılan çocuklar hangi haklarından yararlanamazlar?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışmak zorunda bırakılan çocuklar hangi haklarından yararlanamazlar? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Çalışmak zorunda bırakılan çocuklar hangi haklarından yararlanamazlar? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Çalışmak zorunda bırakılan çocuklar Eğitim hakkından yararlanamazlar. Çocukların eğitim hakkından yararlanabilmesi amacıyla sürekli olarak devletlerin eğitim gibi zorunlu bir konu hakkında denetim konusunda sıkı önlemler alması ve çocukların gelecek nesillere uygun bir şekilde adapte edilerek milletine ve Vatanına yararlı bir birey olarak yetiştirilmesi gerekmektedir.


Çalışmak zorunda bırakılan çocuklar hangi haklarından yararlanamazlar? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap : Günümüzde çalışmak zorunda bırakılan çocuklar Eğitim olanaklarından yararlanan olmayacağı için gelecek nesillerde büyük sorunlar çekerek toplum içerisinde hak ettiği yeri alamayacaktır.

Toplum içerisinde çalışmak zorunda bırakılan çocukların önlenmesi amacıyla devletlerin sıkı denetimler altında çocukların eğitim barınma sağlık imkanları en iyi şekilde yürütülmesi gerekmektedir.

Unutulmaması gerekir ki çocukların gelecek nesillere en iyi şekilde yetiştirilmesi ülkenin kalkınması ve milletin çağdaş uygarlık seviyesine çıkabilmesi amacıyla eğitime büyük önem verilmesi ve çocukların geliştirilmesi gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dünyada ve ülkemizde çalışmakta olan birçok çocuk vardır.bu çocuklar onlara tanınan ve benim sezilen birçok hak ve özgürlükten mahrum olarak büyürler. Çalışan bütün çocuklar eğitim hakkı gibi önemli bir hafta uzak kalırlar. Çocukların yeri okul ve oyun alanlarıdır.çalışmak para kazanmak ve evi geçindirmek aile bireylerine düşmektedir. Yalnız bazı şartlardan dolayı çalışmakta olan çocuklar büyükler tarafından veya devlet büyükleri tarafından belirlenerek belirli yardımlarda bulunur ve bu sebeple çocuklar eğitim hakkı gibi önemli haklarından mahrum kalmazlar

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.