Ders Notları

Engin konuşmasında çocukların hangi haklarından söz etmiştir?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Engin konuşmasında çocukların hangi haklarından söz etmiştir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Engin konuşmasında çocukların hangi haklarından söz etmiştir? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap : Engin konuşmasında çocukların beslenme barınma korunma sağlık ve eğitim hakları hakkında konuşma yapmıştır. Engin konuşmasında çocukların Bu temel hak ve hürriyetlerini koruyarak sağlıklı bir şekilde gelişmesini ve büyümesini önemi hakkında bir konuşma yaptı kabul edilmektedir.


Engin konuşmasında çocukların hangi haklarından söz etmiştir? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap : Engin konuşmada çocukların eğitim hakkı barınma hakkı güvence Hakkı Sağlık hakkı eğitim hakkı gibi birçok haklardan söz ederek çocukların gelişimi için önemli olan bu konular hakkında bizlerin duyarlı olmasını ve bu hakların sürekli olarak devlet tarafından ve millet tarafından korunarak çocukların gelişiminin en iyi şekilde oluşabilmesi için gerekli ortamın sağlanması hakkında bir konuşma yaptığı kabul edilmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dünyada bulunan bütün çocukların hak ve özgürlükleri vardır. Çocukların bulmuş olduklaritoplumda hak ve özgürlüklerini tanınması onların rahat bir yaşam sürmeden ilk adımı olarak bilinir. Çocukların eğitim barınma beslenme giyinme birçok özel hak ve özgürlüklere sahiplerdir.çocuklar bu hakları getirince almadıkları zaman ülkelerine ve dünyaya faydalı birer birey olarak büyümezler. Çevremizde gözlemlediğimiz birçok çocuk eğitim hakkı barınma hakkı beslenme Hakkı gibi hakları yeterince alamıyorsa ahlaki ve fiziksel olarak etkilenmiş olabileceği benimsenmektedir. Dünyanın birçok yerindehak ve özgürlüklerden yararlanamamaktadır.Çünkü savaşlarda ve yoksul ülkelerde sıkça karşılaştığımız çocuk ölümleri çocuk hastalıkları ve çocuklara birçok hak ve özgürlüğün tanınmadığı ortamlar meydana çıkıyor.biz insanoğlu olarak elimizden geldiği kadar bu çocukları gözetmek yardımda bulunmak ve belirli ihtiyaçlarını karşılamak Bizim yapacağımız olumlu davranışlar arasındadır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.