Ders Notları

“İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır.” sözünden ne anlıyorsunuz?

5. Sınıf Türkçe “İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır.” sözünden ne anlıyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır.” sözünden ne anlıyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İlimden gidilmeyen Yolun Sonu karanlıktır sözü bizlere bir konu hakkında başarılı elde etmek amacıyla izlenecek yolun bilim olduğunu ifade etmektedir.

Çünkü elimde ve araştırmaları sonucunda yapılmayan işlerde sürekli olarak yolun sonunda zarar görerek başarılı olamayacaklarını ifade edebiliriz.


“İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır.” sözünden ne anlıyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlık olduğu sözü bizlere başarı elde etmek için izlenecek yolun sadece bilimden geçtiğini ifade etmektedir.

İşte bu nedenle hayatımızda hedeflediğimiz onlara ulaşmak için veya hedefimizi çizdiğimiz yolda başarıyı elde etmek için sürekli olarak bilinen faydalanmalı planlı çalışarak zamanımızı iyi kullanmalı ve bilimle bu hayatımızı adapte ederek sürekli olarak Hayat içerisinde en iyi yerlere çıkmamız gerekir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İlim görmek eğitim görmek ve eğitim alanında kendimizi geliştirmek hayatımızın tüm alanında bize yardımcı olacak ve ihtiyacımız olan tüm temel kavramları barındırma mıza destek verir. Herhangi bir alanda eğitimimizi sağlamak bizi cehaletten  kurtarır. Çünkü eğitim görmeyen bir millet ve bir insan hem çocuklarda hem çevresine faydalı olamaz eğitim alanında geliştirilmek dini alanda kendimizi geliştirmek ve birçok alanda kendimizi geliştirmek günlük hayatımızda ve yaşamımız boyunca yapacağımız dün etkinliklerde bize yardımcı olacağı gibi sevilen ve sayılan insanlar arasında yer alırız

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.