Ders Notları

Türkiye’nin ilişkide bulunduğu ekonomik bölgelere ve kuruluşlara katkıları nelerdir? Örneklerle açıklayınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Türkiye’nin ilişkide bulunduğu ekonomik bölgelere ve kuruluşlara katkıları nelerdir? Örneklerle açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Türkiye’nin ilişkide bulunduğu ekonomik bölgelere ve kuruluşlara katkıları nelerdir? Örneklerle açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Türkiye’nin ilişkide bulunduğu ekonomik bölgeleri ve kuruluşlara ekonomik olarak sosyal olarak kültürel olarak ticari olarak birçok alanda katkı sağladığını ifade etmek mümkün olacaktır.


Türkiye’nin ilişkide bulunduğu ekonomik bölgelere ve kuruluşlara katkıları nelerdir? Örneklerle açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilişkide bulunduğu ekonomik bölgeler ve kuruluşlara genel olarak katkılarını ifade etmek ticari alanda sağlık alanda kültürel alanda sosyal alanda birçok yarar sağlamakla beraber ülkeler arasındaki var olan ilişkilerin güçlenmesi ve dünyada Birlik halinde güçlü bir yapı oluşturulması açısından Türkiye’nin katkılarının büyük bir oranda olduğunu ifade etmemiz doğru olacaktır.

Türkiye gibi dünyada var olan bütün ülkeler birbirleriyle kuruluşlar ve bölgesel olarak bir araya gelerek ekonomik siyasi ve askeri gücünü pekiştirmesi sonucunda güçlü bir güç haline gelerek dünyada söz hakkına sahip olabilmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.