Ders Notları

Uluslararası kuruluşlara üye olmanın ülkemiz için faydaları nelerdir?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Uluslararası kuruluşlara üye olmanın ülkemiz için faydaları nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Uluslararası kuruluşlara üye olmanın ülkemiz için faydaları nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Ülkemiz uluslar arası kuruluşlara üye olarak ekonomi ile ilgili çalışmalarda yer aldığı için ekonomik kalkınma sağlanır. Ayrıca diğer ilkelerle iş birliği içinde olunarak dostluklar artırılır. Böylece ülkeye ekonomik katkı sağlanmış olur.


Uluslararası kuruluşlara üye olmanın ülkemiz için faydaları nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ülkemiz birçok uluslar arası kuruluşa üye durumdadır. Bu kuruluşların bazılarında kurucu olma vasfı bulunmaktadır. Türkiye’nin ekonomi ile ilgili kuruluşlara üye olması bölgesinde ve küresel olarak ekonomisinde gelişme sağlamaktadır.

Diğer ülkelerle işbirliği içerisinde olmak o ülkelerle dostane ilişkiler kurar ortak hareket etme özelliği sağlar ülkemiz bu sayede her alanda hamle yapma fırsatı bulur.

Hiçbir ülke tek başına gelişmez mutlaka diğer ülkelerle ortak hareket etmelidir ki ticaretinde ve ekonomisinde gelişmeler olsun. Üye olduğumuz önemli uluslararası kuruluşlar G20 ekonomik açıdan bize fayda sağlayabilecek önemli bir uluslararası iş birliği kuruluşudur.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ülkemizi uluslararası kuruluşlar ve iletişim halinde olması ticaret yapması ekonomik faaliyetleri ve sanayi alanında birçok alanlarda birlikte olması demek ülkemizin ekonomisi için önemlidir. Ayrıca ülkemizi uluslararası kuruluşlarla beraber çalışıyor olmazsa insanlarımızın yaşam seviyesine ferah seviyesini yükselt edilmektedir. Sanayi ekonomik ticaret üretim ve hangi alanda olursa olsun uluslararasında ticaret ve alışveriş yapıldığı zaman insanların gelir kaynağı artar ve ülkemizin ürünleri daha güzel bir şekilde diğer insanlara tanıtılır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.