Ders Notları

Okulda üye olduğumuz kulüplerde hangi haklarımızı kullanabiliriz?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Okulda üye olduğumuz kulüplerde hangi haklarımızı kullanabiliriz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Okulda üye olduğumuz kulüplerde hangi haklarımızı kullanabiliriz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Düşünce özgürlüğü, düşüncelerimizi ifade etme özgürlüğü, başkan veya başka konularda görevli olma gibi özgürlüklerimizi kullanabiliriz.


Okulda üye olduğumuz kulüplerde hangi haklarımızı kullanabiliriz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Okulda çeşitli kulüpler vardır. Bu kulüpler hem bizleri , okuldaki kişileri ve insanları bilinçlendirmek , hem sosyal becerilerimizi arttırmak gibi birçok fayda içerirler. Bu kulüplere katılmak veya katılmamak serbesttir. Bu kulüplerde düşünce özgürlüğü, düşüncelerimizi ifade etme özgürlüğü, başkan veya görevli olma gibi özgürlüklerimizi kullanabiliriz. Üye olduğumuz kulüple ilgili çalışmalar yaparak elimizden geleni yapabilir, etkinliklerde düşüncelerimizi ifade edebiliriz. Başkan veya başka yönetme gibi durumlarda özgürlüğümüzü kullanarak bu görevi üstlenebiliriz. Bunların hepsi bu kulüpler dolayısıyla bizlerin kullanabileceği hak ve özgürlüklerdir. Bu özgürlükleri kullanmak ve bilinçlenmek gelecekteki yaşantımız içinde bizlere ışık tutacak ve yardımcı olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Okulda herhangi bir faaliyete katıldığımız zaman elbet dediğin sosyal ağda yaptığımız etkinlikler ve faaliyetler artmaktadır bu yanı sıra buradaki faaliyetler de birbirimize düşüncelerimizi genel benliğimize ve yeteneklerimizi geliştiririz. Okulda herhangi bir etkinliğe katılmak eğitimimize ve başarımızı etkilemektedir birçok alanda yaptığımız çalışmalar ve faaliyetler elbetteki spor sosyal hayatı kültürel hayatı ve eğitim hayatımıza etkileri olduğu gözlemlenebilir bu gibi faaliyetlerde arkadaşlarımıza güzel zaman geçer geçici sosyalleşir ve ayrıca birçok fikrimizi ne düşündüğümüzü rahat bir şekilde söyleme imkanı bulabiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.