Ders Notları

Toplumda yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamada vakıf kültürünün önemini araştırınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Toplumda yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamada vakıf kültürünün önemini araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Toplumda yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamada vakıf kültürünün önemini araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı ;


Cevap: Toplumda yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamada Vakıf kültürünün öneminin büyük olduğunu kabul etmek gerekmektedir Vakıf kültürü ile beraber yardım etmek isteyen insanlar bir araya gelerek yardıma muhtaç olan insanlara yardım etmesi sonucu toplum içerisindeki var olan ekonomik sorunların bir nebze çözümü sağlanmaktadır.


Toplumda yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamada vakıf kültürünün önemini araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı ;


Cevap: Toplumda yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamada Vakıf kültürünün geçmiş atalarımızdan bu yana ve Türkiye Cumhuriyeti’nde büyük bir önem arz ettiğini ifade etmek gerekmektedir.

Vakıf kültürü ile beraber toplum içerisinde yer alan yardıma muhtaç olan insanlara yardımlaşma ve dayanışma konusunda yardımlar sağlanmaktadır Bu yardımlar Yardım etmek isteyenler bu Vakıflar çatısı altına gelerek toplum içerisinde yardıma muhtaç olan kişilere ekonomik ve manevi yardımlarda bulunmakta ve toplumun dayanışma ruhunu arttırarak güçlü bir millet yapısına sahip olmasını sağlamaktadır.

Yukarıda yer alan açıklamaya da bakıldığı zaman Vakıflar çatısı altında yapılan yardımlarla beraber toplum içerisinde var olan ekonomik sorunların bir nebze çözümü sağlanmakta yardıma muhtaç olan insanlara yardım edilmekte ve toplumun bir bütün haline gelmesi sağlanmaktadır.

İşte bu nedenle sürekli olarak bir vakıf altında insanların toplanması ve yardıma muhtaç olan insanlara toplumsal dayanışma yardımlaşma başlığı altında yardım edilmesi ve güçlü bir millet güçlü bir devlet yapısına sahip olmamız için vakıflara sürekli olarak önem vererek onları korumamız ve geliştirmemiz gerektiğini aklınızın bir köşesine nokta etmeniz gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. toplumumuzda herhangi bir olayla karşılaştığımız zaman veya doğal felaketler savaşlar darbeler maddi manevi sorunlar ortaya çıktığı zaman ülkemizde bulunan birçok yardımlaşma ve dayanışma kuruluşu devreye girmektedir bu yardımlaşma kurumlarının başında Kızılay gelmektedir daha sonra ülkemizde bu amaçla kurulmuş birçok vakıflar devreye girebilir ayrıca Türk milleti yardımlaşma ve dayanışmayı büyük önem verdiğinden dolayı ülkesi böyle bir sorunla karşılaştı zaman yardımdan asla kaçınmaz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.