Ders Notları

Atatürk ilke ve inkılaplarının devamlılığını sağlamada Türk gençliğine düşen görevler nelerdir?

8. Sınıf İnkılap Tarihi Atatürk ilke ve inkılaplarının devamlılığını sağlamada Türk gençliğine düşen görevler nelerdir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Atatürk ilke ve inkılaplarının devamlılığını sağlamada Türk gençliğine düşen görevler; bu ilkeleri tam olarak anlamak ve çağın gerekliliğine göre yaşatmaktır.
Atamız bu konuda gelişimleri örnek alarak hareket etmiştir ki bizlerde öyle yapmalıyız. Eğitim seviyemizin yükselmesi, tarih bilincimiz ile sağlam adımlar atmalı ve bunu kendimize verilmiş görevler olarak bilmeliyiz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kemal Atatürk her zaman Türk gençliği güvenmiştir Türk gençliğine azmine eğitimine kültürüne ve her alanda gelişmeye yazsın olduğuna inanmış bu alanda Türkiye Cumhuriyeti devleti’ni gelinlikleri ve inkılaplarla kurarak ülkemizi Türk gençliğine emanet Mustafa Kemal Atatürk Türk gençliğine Türkiye Cumhuriyeti devleti’ni ayakta tutabilecek değerlere sahip olduğunu her zaman inanırdı eğitilmiş yeniliklere ve inkılapları ayak uydurmuş Cumhuriyet ve demokrasi esas 61 yönetimde Türk en önemli vazifelerinden biri ülkelerini ve milletlerini korunmaları bağımsızlıklarına değer vermeleri ülkeleri için her zaman çaba harcamaları ve ülkelerine her zaman bağlı olmalarını esas almıştır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.