Uzlaşı ile sorunları çözmenin yararları nelerdir?


İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Öğretmeni

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Uzlaşı ile sorunları çözmenin yararları nelerdir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Uzlaşı ile sorunları çözmenin yararları nelerdir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Böylece insanlar birbirlerine kin beslemez, kavga daha da büyümez, kimse kimseden nefret etmez, haksızlık yapılmamış olur.


Uzlaşı ile sorunları çözmenin yararları nelerdir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Uzlaşı , aklı başında olan insanların konuşarak ortak noktada karar kılmaları şeklinde ifade edilebilir. Uzlaşmak insanlar için en tabii durumdur. Uzlaşı ile çözülen sorunlar sonrasında insanlar rahattır. Her ne kadar anlaşmazlığın kırgınlığı olsa da nefret devam etmez, kavga anında kalmak kadar kin güdülmez. Böylece haksızlık yapılmamış olması umulur. İnsanların aklı onları diğer canlılardan ayırır. İnsani özelliklerinin olması ve anlaşma yoluna gitmesi yine insanlara ait bir özelliktir. Böyle olunca insanlar bu duruma dikkat etmeli, çözülmesi mümkün olan davranışlar için hiç kimseyi incitmemelidir. Şu bilinmelidir ki mutlaka bir uzlaşı yolu vardır ve bu aranmalıdır.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Uzlaşı ile sorunları çözmenin yararları nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Uzlaş yolu elbetteki orta yolu bulmak hem bizim hem karşımızdaki insanı daha iyi karar vermesine ve fikirleri düşüncelerinin daha iyi yansıması gerektiğine gerekli olan bir iletişim yoludur. Uzlaş elbetteki bizleri insanlardan farklı olan fikir ve düşüncelerini ortak doğumlu bulmak ve ortak yolu ile insanlar arasındaki iletişim daha iyi bir şekilde kullanmak için gereklidir. Birbirimizi anlaşmak için saygı hoşgörü gerekli olan oğuzbaş yolunu her zaman edinmemiz ve bu konuda tecrübeli olmamız gerekir bizler toplum içerisinde yaşadığımız zaman farklı düşüncelere sahip insanlar vardır bu farklı düşüncelere her zaman saygılı olmalı ve uzlaş yolunu bulmalıyız.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!