Ders Notları

Siz de çocuklara ait sorumluluklara örnekler yazınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Siz de çocuklara ait sorumluluklara örnekler yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Siz de çocuklara ait sorumluluklara örnekler yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Çocuklar gelişim dönemlerinde ve okul dönemlerinde sorumluluklarının olduğunun farkına varırlar. Bu sorumluluklarını ebeveynlerinden sayesinde öğrenirler.

Eğer bu sorumlulukları yerine getirmeleri konusunda aileleri yol göstermezsen bu çocuklar sorumluluk bilincini kazanamazlar. Bir çocukta sorumluluk bilincini erken yaşta oturtturmak gelecekte daha bilinçli daha mantıklı kararlar almasını sağlar.


Siz de çocuklara ait sorumluluklara örnekler yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sorumluluklarımızı bilmemiz ailelerimizin bize verdiği eğitim ile oluşur. Eğer bize düzgün bir eğitim verilirse sorumluluklarımızın bilincinde oluruz. Çocukların sorumluluklarının bilincinde olmaları ve çocukluk döneminde bunları yerine getirmeleri gerekir. Bu sorumluluklar:

  • Aileleri ile birlikteyken dağıttığı oyuncaklarını toplamak
  • Oyuncaklarını kırmadan özen göstererek oynatmak
  • Annesine sofrayı kurarken toplarken yardımcı olmak
  • Okulda öğretmeninin anlattığı dersleri dinlemek
  • Verilen ödevleri zamanında yapmak.
  • Ailesi ile birlikteyken hep birlikte iyi vakit geçirmek anne ve babasının sözünden çıkmamak.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çocukların sorumluluklarına örnek vermek gerekirse ki öncelikle çocukların kendi kişisel bakımlarını yapması okula gidiyorlar ortaokullarının dersleri ne çalışması okuluna zamanında gitmesi banyolarını yapmaları odalarını toplamaları ev işlerinde yardım etmeleri veya anneye babalarının vermiş olduğu basit işleri yapmak gibi temel görevleri vardır bu görevleri yaparken elbetteki büyüklerden yardım alabilirler ya da büyükler ve yapılan işler veya büyüklerden alınan sorumluluklar bize en güzel şekilde hayata hazırlar çocuklar görev ve sorumluluklarının farkında olduğu zaman ve görev ve sorumluluklarını yerine getirdikleri zaman geleceği daha güzel birer birey olarak yetişirler.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.