Ders Notları

Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara karşı duyarlı bir lider olduğunu metinden örnekler vererek açıklayınız.

4. Sınıf Türkçe Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara karşı duyarlı bir lider olduğunu metinden örnekler vererek açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Mustafa Kemal Atatürk , çocuklara değer verdiği için o yoğun günlerde bile mektuba cevap vermiş ve çocuğun duygularını önemsemiştir. Atatürk’ ün Türk olmasa bile çocuklara verdiği değeri buradan anlayabiliriz. 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Mustafa Kemal Atatürk çocukları çok büyük önem verirdi çocukları çok severdi çocuklar merhametli yaklaşır the çocukların başını okşar çocukların en temel haklarını özgürlüklerini faydalanabilmesi gerektiğini her zaman dile getirirdi Mustafa Kemal Atatürk çocukların ülkenin geleceği olduğunu söylerdi ülkemizin geleceği eğitilmesi hak ve özgürlüklerinden faydalanabilmesi ve her zaman geleceği aydınlık bir şekilde bakabilmesi için ülkemizde en güzel şekilde kurulmuş ve çağdaş uygarlık seviyesine yükselterek birçok imkanları Türk çocuklarına vermiştir Mustafa Kemal Atatürk çocuklar ne zaman geçirmeyi çok severdi çocuklarla uydu inan şarkı istemediler yazı yazar ve saçlarını okşayarak her zaman onların onları sevdiklerini belirtildi.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.