Haçlı askerinin anlattığı metinden yola çıkarak Haçlı Seferleri'nin nedenlerini gruplandırarak yazınız. | Forum Sayfa Cevapları

Haçlı askerinin anlattığı metinden yola çıkarak Haçlı Seferleri’nin nedenlerini gruplandırarak yazınız.


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Haçlı askerinin anlattığı metinden yola çıkarak Haçlı Seferleri’nin nedenlerini gruplandırarak yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dini Nedenler : Kudüs’ün ele geçirilerek kutsal dinler için merkez konumunu ele geçerek dünyada söz hakkına sahip olmak dini nedendir.

Ekonomik Nedenler : Doğunun zengin olan kaynakları Avrupa’ya götürmek ve doğuda yer alan ticaret yollarını ve bilim ve icatları direk olarak Avrupa’ya götürmek ekonomik nedenler arasında yer almaktadır.

Siyasi Nedenler : Dünyada yer alan Müslümanların üstünlüğünü ortadan kaldırarak, Avrupa’nın içinde bulunduğu karanlık dönemden çıkmasını sağlamak siyasi nedenler arasında yer almaktadır.

Sosyal Nedenler : Avrupa da yer alan insanların daha iyi bir şekilde yaşamasını sağlamakta ve kararan umutları tekrar olarak yeşermek sosyal nedenler olarak kabul edilmesi gerekir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Haçlı askerinin anlattığı metinden yola çıkarak Haçlı Seferleri’nin nedenlerini gruplandırarak yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!