Ders Notları

Yusuf Efe’nin hazırladığı çalışmadan yola çıkarak siz de bilimsel araştırma basamaklarını izleyerek benzer bir çalışma yapınız.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Yusuf Efe’nin hazırladığı çalışmadan yola çıkarak siz de bilimsel araştırma basamaklarını izleyerek benzer bir çalışma yapınız.  konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Yusuf Efe’nin hazırladığı çalışmadan yola çıkarak siz de bilimsel araştırma basamaklarını izleyerek benzer bir çalışma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Geri dönüşüm bilincinin arttırılması

Bilimsel araştırma basamakları

Amaç : Bu bilimsel araştırmada insanlara geri dönüşümün ne kadar önemli olduğunu ve ülke ekonomisine yararlarını ifade edilerek anlatılması

Problem belirleme : Çevre sorunu hakkında ve geri dönüşüm ile ilgili sorunların çözülmesi

Gözlem : İnsanların geri dönüşüm ve çevreyi koruma hakkında bilgilerin tam olarak sahip olmaması ve bu geri dönüşümün kazandırılarak ülke ekonomisine katkıda bulunulması ve çevrenin daha sağlıklı bir şekilde işleyişinin devam ettirilmesi amaçlarına bilecektir.

Hipotez : Geri dönüşümün kendi kendine çevreyi yok etmesi

Hipotezi test etme : Geri dönüşüm ile beraber çevre korunarak daha sağlıklı bir yapıya oluşturulabilir.

Sonuç : Geri dönüşüm bilincinin arttırılması ile beraber insanların daha sağlıklı bir şekilde yaşayabileceği ortamın oluşturulması ülke ekonomisine kazandırılan geri dönüşüm maddeleri ile ülke ekonomisinin canlanması ve çevrenin daha az yıpranan gelecek nesillere en iyi şekilde Ulaşılması sağlanır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. bu yazıları ödevimde kullanabilir miyim? ve hocamız demişti ki rapor çıkartın raporu göremedim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.