Ders Notları

Çağdaş Türkiye Devleti’nin kurulmasında Atatürk ilke ve inkılaplarının rolü nedir?

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çağdaş Türkiye Devleti’nin kurulmasında Atatürk ilke ve inkılaplarının rolü nedir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Çağdaş Türkiye Devleti’nin kurulmasında Atatürk ilke ve inkılapları bir çığır açmıştır.
Bu inkılaplar içerisinde olan çağdaş ülkelerin özellikleri olan kılık kıyafet devrimi gibi devrimler bizleri çağdaşlık seviyesine çıkmamız konusunda büyük bir kapı olmuştur. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çağdaş bir Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması elbette ki Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını önemli bir rolü olduğunu söyleyebiliriz. Yeniliklere ayak uyduran eğitimi esas alan sanata sanatçıya kültürel sağlığa temel hak ve özgürlüklere Cumhuriyeti ve demokrasiyi önem veren ilke ve inkılaplar sayesinde yeniliklere ve güzelliklere ulaşmamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ün kararları her zaman bizim iyi yolda gitmemize ve gelişmemize yardımcı olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı yeniliklerle ülkemizin tüm insanlara eğitim hakkından faydalanmış ve kendini geliştirmiştir sağlık alanında hukuk alanında siyaset alanında yapılan yenilikler ülkemizi geliştirilmiş ve yenilikleri ülkemizin büyütmüştür.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.