Ders Notları

Millet Mekteplerinin çağdaş cumhuriyet bireyi yetiştirme hedefine katkıları nelerdir?

8. Sınıf İnkılap Tarihi Millet Mekteplerinin çağdaş cumhuriyet bireyi yetiştirme hedefine katkıları nelerdir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Millet Mekteplerinin çağdaş cumhuriyet bireyi yetiştirme hedefine katkıları modern devletlerin eğitim sistemini uygulaması ve karma eğitim sistemi gibi beğenilen eğitim sistemlerinin uygulamasını sağlamaktır. Gerekli modern ortamların oluşumu en büyük katkıdır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir ülkede eğitim esas alındığı zaman da eğitim alanında gelişmeler olduğu zaman insana eşit bir şekilde eğitim’den faydalandığı zaman ülkenin kalkamadığını çağdaş uygarlık seviyesine yükseldiğini her konuda ilerlemelere ve genişlemeleri yeniliklere ayak ve durabildiği ne gösteren en güzel örneklerden biri olarak gösterilebilir. Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulduktan sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün benimsemiş olduğu eğitim alanındaki yenilikler ve eğitimi esas alması ülkemizi gelinlikleri ve çağdaş uygarlık seviyesine yükseltmeye başarmıştır her alanda eşit bir şekilde eğitim sunulmuştur ve eğitim alanında yenilikler ile insanların rahat bir şekilde eğitim görmesi sağlanmıştır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.