Ders Notları

Elektriğin tehlikelerine karşı başka hangi önlemler alınabilir?

4. Sınıf Fen Bilimleri Elektriğin tehlikelerine karşı başka hangi önlemler alınabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Elektriğin tehlikelerine karşı başka hangi önlemler alınabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Elektriğin tehlikelerine karşı bazı önlemleri alırsak hayati tehlikeleri de ortadan kaldırmış oluruz evimizde küçük çocuk varsa elektrik prizlerinin üstü kapalı olması gerekir.

Islak olarak düğmelere prizlere dokunma Maya dikkat etmemiz gerekir. Ayrıca evimize kaçak akım rulosu yaptırarak evimizin güvenliğini de sağlamış oluruz.


Elektriğin tehlikelerine karşı başka hangi önlemler alınabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Elektrik önerisinde bir enerji olduğu gibi tehlikeli Bir enerjidir dikkat etmediğiniz zaman elektrik enerjisi insanı çarpabilir. Bunun sonucunda hayati tehlikeler ortaya çıkabilir.

İnsanların elektrik enerjisini daha güvenli kullanabilmesi için prizlerin üzerlerine kapaklar yerleştirilerek kullanılmayan priz derim kapalı durumda kalması sağlanabilir. Ayrıca elektrik enerjisi olan cihazları suyla temas etmemesi gerekir.

Elektrikli cihazları dokunurken elimizin kuru olmasına dikkat etmemiz gerekir. Elektrikli bir cihazımız arızalanmış evimizdeki elektrik hattında bir arıza oluşmuşsa buna bakacak olduğumuz zaman elektrik sigortasının kapalı olduğuna dikkat etmemiz gerekir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evimizde kullanmış olduğumuz Salih trikli araçların çeşitli sebeplerden dolayı elektrik çarpmasını önlemek amacıyla veya kullanmış olduğumuz bir elektrik çarpması önüne geçmek için öncelikle evimizde bulunan topraklama sistemi ne yapmamız bunun yanı sıra evimizde bulunan arızalanmış olan araç gereçleri tamir etmek gerekir olası bir elektrik çarpması ve olası bir elektrik sorununda sigortayı kapatarak önlem alabilir ve bunları tahmin ettikten sonra muhakkak elektrikli aletlerinizi kullanmalıyız Ayrıca elektrikli aletlerin elektrik çarpmasını önlemek için kontrol kalemi ile takip edebilir ve eğer elektrik çarpması varsa bunun önüne geçmenin püf noktalarını bulmalıyız. Elektrikli araçları ve prizleri ıslak Su değdirme veya herhangi bir cisim değdirme yemeliyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.