Ders Notları

İslam dininin temizliğe verdiği önemi ilmihâl kitapları, Genel Ağ gibi kaynaklardan araştırınız.

4. Sınıf Din Kültürü İslam dininin temizliğe verdiği önemi ilmihâl kitapları, Genel Ağ gibi kaynaklardan araştırınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
“Temizlik imanın yarısıdır.” Bu hadisi şerif gibi gerek abdest gerekse bütün temizlikleri İslamiyet önermiş ve karşılığında büyük mükafatlar vermiştir.
Aynı zamanda ibadetlerden önce temizliği şart veya sünnet koşarak temizliğe teşvik etmiştir. Ayetlerde ve Peygamberimizin kendi hayatında daima temiz olması ve buna özen göstermesi ,İslamiyet’te temizliğin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İslamiyette her zaman ibadet edeceğimiz ama muhakkak temiz mekanları ve tenis kıyafetleri temiz bir şekilde abdesti almamıza ve banyo yapmamızı öğütler Ayrıca islamiyetteki sen bakma büyük önem verdiğini söyleyebiliriz islamiyette temizliğin büyük önemi olduğunu söyleyebiliriz peygamber efendimiz ve tüm müslümanların temiz olması ve örnek olması gerekmektedir islamiyette temizliğin çok önemli olduğu söylenebilir her zaman temizlik ve deniz olmaya dikkat etmeliyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.