Ders Notları

Kimler ilk yardım yapabilir? Açıklayınız.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Kimler ilk yardım yapabilir? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Kimler ilk yardım yapabilir? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İlk yardım temel sağlık bilgilerini kullanarak yaralı kişiye daha uzman kişilerin gelene kadar hayatta kalması için yapılan müdahaledir. İlk yardım eğitimi almış 18 yaşından büyük herkes ilk yardım yapabilir.


Kimler ilk yardım yapabilir? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Temel sağlık bilgileri kullanılarak yaralı kişiye yapılan tıbbi müdahaleler ilk yardım kapsamına girer. Bunun için bir eğitim almak gerekir. Eğitim almamış kişiler tarafından yapılacak ilk yardım daha kötü sonuçlar doğurabilir. Bunun için ilk yardım sertifikası bulunan ya da bu konuda eğitim almış kişiler ilk yardım müdahalesinde bulunmalıdır. Sağlık Bakanlığı ilk yardım yapabilecek kişilerde şu özelliklerin olmasını istemiştir.

  • 18 yaşından büyük olmalı.
  • En az ilkokul mezunu olmalı.
  • Temel ilk yardım eğitimi almış olmalı.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İlk yardım eğitimi almakta elbette ki oldukça önemlidir. İlkyardım eğitimi 18 yaşından büyük herkesin ilk yardım eğitimi almış ve temel bilgileri olan insanların bu ilkyardım uygulamasını yapabileceğini bilmekteyiz. İlk yardım uygulaması can ve mal kaybının önüne geçmektedir. İlk yardım çantası ile beraber kazada değil ki yardım uygulamak oluşabilecek sorunların önüne geçmektedir. İlkyardım bilgisini elbette ki hepimizin doğduğu ve eşit şekilde bilmesi gerekir yanlış yapılan bir ilk yardım uygulaması ciddi sağlık sorunlarına karşı karşılık alabileceğimizi göstergesidir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.