Ders Notları

Trafikte ilk yardım gereken durumlarda kimlerden yardım istenir?

4. Sınıf Trafik Güvenliği Trafikte ilk yardım gereken durumlarda kimlerden yardım istenir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Trafikte ilk yardım gereken durumlarda kimlerden yardım istenir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Trafikte ilk yardım gereken durumlarda hemşire , doktor veya ilk yardım eğitimi almış kişilerden yardım istenir.


Trafikte ilk yardım gereken durumlarda kimlerden yardım istenir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İlk yardım hayati önem taşır. İnsanlar yaralandıkları andan itibaren ambülans gelinceye kadar yaraların kontrol altına alınması , nefesinin kontrol edilmesi veya kanamanın ilk durdurulma aşaması gibi  durumlar oldukça önemlidir. Çünkü kişinin hayatı buna bağlıdır. Bu kadar önemli olan bir meselede yanlış yapılacak olan her harekette hayati önem taşır. Bu yüzden ilk yardım eğitimi bilmeyen kişilerin ve sağlık çalışanı olmayan kişilerin yaraya müdahale etmemesi ve bilgi sahibi olan kişilerin olay yerine gelmesi beklenmelidir. Hayati durumu olan bir insana yapılacak olan yanlış hareketler hayatını riske sokabilir veya yarayı daha kötü hale getirebilir. Bu yüzden hemşire , doktor veya ilk yardım eğitimi almış kişilerden yardım istenir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Her yetişkin bireyin ilk yardımı bilmesi gerekir ilkyardım uyguladığımız kişi elbetteki sağlığına çabucak kavuşur yere ölüm riskinden kurtulur. İlk yardım uygulaması ilk yardım çantası ile ilk yardım uygulamak elbetteki bağlamada kavuşmanın en temel yoludur. Örneğin bir kaza sırasında ilk yardım uyguladığımız kişi elbette ki hastaneye ulaşana kadar Can kaybına ya da sağlık sorunu ile karşı karşıya kalacak ilk yardım bilgisi onu kurtarabilir ve sağlığını hemen kavuşturabilirim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.