Ders Notları

Bir gün evinizden, oyuncaklarınızdan, eşyalarınızdan, arkadaşlarınızdan ayrılıp uzaklara gitmek zorunda kalsaydınız neler hissederdiniz? Anlatınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Bir gün evinizden, oyuncaklarınızdan, eşyalarınızdan, arkadaşlarınızdan ayrılıp uzaklara gitmek zorunda kalsaydınız neler hissederdiniz? Anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir gün evinizden, oyuncaklarınızdan, eşyalarınızdan, arkadaşlarınızdan ayrılıp uzaklara gitmek zorunda kalsaydınız neler hissederdiniz? Anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Bu beni çok üzerdi. Kendimi yalnız hissederdim. Arkadaşlarımın , oyuncak ve eşyalarımın hayallerini kurardım.


Bir gün evinizden, oyuncaklarınızdan, eşyalarınızdan, arkadaşlarınızdan ayrılıp uzaklara gitmek zorunda kalsaydınız neler hissederdiniz? Anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir gün evimden, oyuncaklarımdan, eşyalarımdan, arkadaşlarımdan ayrılıp uzaklara gitmek zorunda kalsaydım, çok canım sıkılırdı. Onlar benim için çok önemlidir. Onlardan uzak kaldığım zamanlar onların hayallerini kurardım. Onlara kavuşmak isterdim.

Arkadaşlarımla iletişime geçmeye çalışırdım. Benim için evim, oyuncaklarım ve arkadaşlarım çok değerli. Her insan için bence öyle. Her insanın yakınları , ailesi veya değer verdiği insanlar vardır.  İnsanlar bu kişilerle olmak isterler. Bütün insanların sevdikleri ile beraber olmaya ve onlarla beraber vakit geçirmeye hakları vardır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir evim’den arkadaşlarımdan oturduğum yerden oyuncaklarından ve evimdeki odamdan ayrıldığım zaman elbette ki büyük bir üzüntü duyarım çünkü alıştım ortamda ve yaşam tarzından ayırmak Yeni bir ortama hazırlanmak uzun zaman alabilir burada da sevdiklerim eşyaların ve arkadaşlarım olabilir. İnsanlar bazen zor durumlarda kaldıkları zaman taşınmak zorunda kalırlar taşıma Ayrıca çeşitli sebeplerden dolayı da ortaya çıkabilir taşındığımız zaman bazen sahip olduğumuz odamızı eşyalarımızı sınıf arkadaşlarımıza veya sokaklarda oynadığımız komşu arkadaşlarımızı uzaklaşacak mızı bildiğimiz zaman büyük bir üzüntü duyabiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.