Ders Notları

Bir saat tasarımı yapsaydınız saatinizin hangi özelliklere sahip olmasını isterdiniz? Nedenleriyle açıklayınız.

6. Sınıf Türkçe Bir saat tasarımı yapsaydınız saatinizin hangi özelliklere sahip olmasını isterdiniz? Nedenleriyle açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir saat tasarımı yapsaydınız saatinizin hangi özelliklere sahip olmasını isterdiniz? Nedenleriyle açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir saat tasarımı yapacak olsam saatimin hem tv hem telefon hemde büyüyebilen özelliklere sahip olmasını isterdim. Düğmeye  bastığımda telefona veya büyük ekrana dönüşmesini tasarlardım.

Böylece büyük ekrandan da istediklerimi izlerdim.


Bir saat tasarımı yapsaydınız saatinizin hangi özelliklere sahip olmasını isterdiniz? Nedenleriyle açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bir saat tasarımı yapacak olsam saatimin zamanda ileri ve geri gitmesini isterdim. Böylece asırlar arası güvenli ışınlanma yapabilir ve zaman aralıklarında dolaşabilirdim. Bu bence çok ilginç olurdu. Yada saatimin ışınlanma makinesi olarak kullanılmasını isterdim.

Böylece istediğim yere saniyeler içerisinde gidebilir ve gelebilirdim. Bence bu herkesin isteyeceği bir özellikte bir saat olurdu. İleride böyle saatlerin veya makinelerin icat edileceği hakkında kanaatim var.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bir saat icat etmek isteseydim öncelikle güzel zamanları durdurabilecek özelliğe sahip olmasını isterdim. Ayrıca soğuk kış günlerini veya sıcak yaz günlerini hızlıca geçirebilecek bir ayarda olmasında düşünebilirim. Bir saat tasarımı yapsaydım eğer günlük işlerimi planlayacak bilimlere sahip bir saat dilimi de icat etmek isteyebilirdim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.