Ders Notları

Arkadaşlarınızdan birine elektronik posta yazınız. Postanızda, “Teknoloji Bağımlılığı” metninde başlattığınız kampanya ile ilgili bilgiler veriniz.

6. Sınıf Türkçe Arkadaşlarınızdan birine elektronik posta yazınız. Postanızda, “Teknoloji Bağımlılığı” metninde başlattığınız kampanya ile ilgili bilgiler veriniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Arkadaşlarınızdan birine elektronik posta yazınız. Postanızda, “Teknoloji Bağımlılığı” metninde başlattığınız kampanya ile ilgili bilgiler veriniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Sergili :Merve ;

Okulumuzda “Teknoloji Bağımlılığı” ile ilgili kampanyamız gün geçtikte büyümektedir. Toplumun en büyük sorunları arasında yer alan “Teknoloji Bağımlılığı” kampanyamızda seni de aramızda görmekten mutluluk duyarız.


Arkadaşlarınızdan birine elektronik posta yazınız. Postanızda, “Teknoloji Bağımlılığı” metninde başlattığınız kampanya ile ilgili bilgiler veriniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Sevgili Nuran ;

Okulumuzda ve çevremizde önemli sorunların başında olan bizleri sürekli olarak olumsuz yönde etkileyen “Teknoloji Bağımlılığı” konusu hakkında kampanya başlattık. Çocukların sağlıklı bir şekilde gelişimlerini tamamlamaları için “Teknoloji Bağımlılığı” kampanyamız da destek vermek ve bizlerin yanında olmanın gurur duyarız. “Teknoloji Bağımlılığı” kampanyasında senin bekliyoruz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bulunduğumuz çağın en büyük sorunlarından ve hastalıklarından biri olan teknoloji bağımlılığı elbette ki birçok bireyi ve genci etkisi altında bırakmıştır. Gençlerimiz sosyal hayattan uzak kalarak genellikle teknolojik aletlerin cazip gelen oyunlarını veya videolarını izleyerek evde zaman geçirmektedir bunun sebebi ile insanlar gitgide yalnızlaşmak da arkadaş ortamına girmediği için arkadaşı olmamakta ve ciddi olumsuz etkiler ile karşı karşıya kalmaktadır. Teknolojik ürünler insanları çok fazla zaman ayrılmalarına ve boş zaman geçirmelerine sebep olabilirler. Bu yüzden teknolojik aletlerle geçireceğimiz zamanlarıbu yüzden teknolojik aletlerle geçireceğimiz zamanları iyi bilmeli ayarlama ile elbetteki teknolojik ürünlerle geçirdiğimiz vakti düzenlemeliyiz çünkü bağımlılık haline gelen bu alışkanlıklar ciddi sağlık sorunlarına ve psikolojik sorunlara sebep olabilmektedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.