Ders Notları

Teknoloji bağımlılığı deyince aklınıza ne geliyor? Açıklayınız.

8. Sınıf Türkçe Teknoloji bağımlılığı deyince aklınıza ne geliyor? Açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Teknoloji bağımlılığı deyince aklınıza ne geliyor? Açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Teknoloji bağımlılığı deyince aklıma sürekli veya hayatının büyük bir kısmını teknoloji başında geçiren ve sosyal hayattan kopuk insanlar geliyor.


Teknoloji bağımlılığı deyince aklınıza ne geliyor? Açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Teknoloji bağımlılığı denildiği zaman aklıma sürekli veya hayatının büyük bir kısmını teknoloji başında telefon ve internetle geçiren ve sosyal hayattan kopuk insanlar geliyor. Teknoloji bağımlılığı sebebi ile insanlar sosyal hayatta ilişkilerini zarara uğrattıklarının ne yazık ki farkında değiller. Artık insanlar tv veta telefon başında saatlerini harcıyor ve bundan büyük keyif alıyorlar. Teknoloji olmadan ailesi ve sevdikleri ile beraber vakit geçirmek ise onlara çok daha ilgi çekici gelmiyor. Teknolojiyi gerektiği gibi kullanmak ve sosyal ilişkilerimize de vakit ayırmak ve insanlarla olan ilişkilerimize öncelik vermek her insanın yapması gereken şeydir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Teknoloji bağımlılığı denilince aklımıza tamamıyla teknolojik aletlere bağlı olan ve yemek yerken arkadaşlarıyla sohbet ederken çeşitli ortamlarda bulunurken yine de teknolojik aletler kullanan ve sosyal hayatta uzak kalan dışarıya çıkmaya bile üşenen kişisel bakımını yapmakta zorlanan insanlara örnek olarak verilebilir. Teknoloji bağımlısı olma bizi sevdiklerimizden ve dışarıdaki güzel hayattan ve sosyal hayattan uzak tutar. Teknolojika çok uğraştığımız zaman ve teknolojik aletler de çok fazla zaman geçirdiğimiz zaman göz sağlığımız ucuz sağlığımız ve çeşitli sebeplerle ruh sağlığımız bozulabilir. Öncelik ve teknolojik aletlerin çok fazla kullanıldığı günümüzde bunları en aza indirmek için kendimizi saat ve zaman belirlemeliyiz. Daha sonra gerekmediği sürece çok fazla teknolojik aletlerle uğraşma malıyız. Çünkü teknoloji bağımlısı olan bir insan çok sinirli agresif ve duygularını yönetemeyen bir insan haline de gelebilir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.