Ders Notları

Robot deyince aklınıza ne geliyor?

4. Sınıf Türkçe Robot deyince aklınıza ne geliyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Robot deyince aklınıza ne geliyor? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Robotlar denince akla herkesin o ünlü film serisi gelir. Fakat aslında robot o evrede değil henüz. Robot denince aklımıza otomatik, önceden programlanmış veya son zamanda yapay zekayla desteklenmiş elektronik veya mekanik cihaz aklımıza gelmelidir.

Fabrikalarda insanların yapamayacağı işleri robotlar yapmaktadır. Bunlar öyle hiçte insana benzemez.


Robot deyince aklınıza ne geliyor? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Robotlarla ilgili o kadar çok bilim kurgu filmi var ki insanlar paranoyak şekilde teknolojiden korkar olmuş durumda robot denince insanların aklına insana benzeyen elinde silah la gezen bir türlü durmayan makineler geliyor, fakat bunlar bir hayal ürünü gerçekle alakası yok.

Robotlar mekanik sistemleri olan bir bilgisayara bağlı olarak veya yapay zekası olan, programlanmış vede yeniden program yapıla bilen yapılacak işe göre taşıyan veya takma işlemi yapan bir makinedir. Robotlar programlar sensörleri sayesinde algılar ve işlerini bunun sayesinde yapar yani bunlardan bir tanesi olmasa bozulur öyle ölmeyen bir yok edici değil anlıcanız ayrıca insan formunda henüz robot yapılamamıştır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Robot denince aklıma genellikle insan fonksiyonlarına sahip olan ve insanlar kadar olmasa da akıllı olarak tasarlanmış olan birçok alanda içi görünme gücü olan gelişmiş teknoloji ile tasarlanmış olan icatların genel adı gelmektedir. Günümüzde özellikle Çin Japonya ve gelişmiş ülkelerde oldukça yaygın olan robotlar gitgide hayatımızda yer almaya başlamıştır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.