Ders Notları

Hz. Hamza (r.a.) ya da Hz. Ömer (r.a.) hakkında neler biliyorsunuz?

6. Sınıf Din Kültürü Hz. Hamza (r.a.) ya da Hz. Ömer (r.a.) hakkında neler biliyorsunuz? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Hz Hamza ,Peygamberimizin amcası , “Allah’ ın aslanı” lakabı ile bilinmektedir. Peygamber Efendimizin süt kardeşidir. Müslüman olarak İslamiyet’e güç kazandırmış ve şehit olmuştur.
Hz. Ömer, Peygamberimizin kayınbabasıdır.  İkini halifedir. Cesareti ve adaleti ile bilinir. Müslüman olarak İslamiyete güç kazandırmış ve şehit olmuştur. Şehit edilmiştir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hz Ömer ve Hz Hamza hakkında bilgi edinmek istediğiniz zaman imanın İslam’ın katıldıktan sonra İstanbul hakkındaki değişiklikleri ve yemekleri öğrenmek için geniş zaman her zaman din kültürü ahlak bilgisi dersiniz de bize yardımcı olan bizim derslerimizde bilgili bir şekilde bitirmeniz sağlayan din kültürü dersindeki birçok ahlaki bilgileri bize benim sezon Forum sayısal istediğini ziyaret ederek buradaki cevaplar ve bilgilerle ödevimiz kalmadı verdiğin bilgiler ve cevapları çok beğenerek takip ediyorum din kültürü dersinde tüm konuları buradan bulabiliyorum din kültürü dersinin severek buradan yapıyorum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.