Ders Notları

Hz. Hamza (r.a.) ve Hz. Ömer (r.a.) gibi Mekke’nin iki güçlü insanının İslam’ı kabul etmesi, Mekkeliler üzerinde nasıl bir etki meydana getirmiştir?

6. Sınıf Din Kültürü Hz. Hamza (r.a.) ve Hz. Ömer (r.a.) gibi Mekke’nin iki güçlü insanının İslam’ı kabul etmesi, Mekkeliler üzerinde nasıl bir etki meydana getirmiştir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Mekkeli müşrikleri korkutmuş ve cesaretlerini kırmıştır. Artık Müslümanlara karşı istediklerini yapamayacaklarını ve zayıfladıklarını anlamışlardır. Müslümanlığa gönlü ısınan diğer Mekkelilerin ise önünü açmıştır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hz Hamza ve Hz Ömer gibi iki güçlü insanın İslamiyeti kabul etmesi islamiyette yapılan derlemeye Müslümanları yapılan zorlukları ve önüne geçilmesi için etkili bir rol oynadığını söyleyebiliriz. Müslümanlar güçlendikçe Müslümanların düştük işler kapıldıkça ve Müslümanlar rahat bir şekilde İslam’a anlattıkça İslamiyet’in yaygınlaştığını İslamiyeti ne aldın olduğu yere islamiyettir her zaman gelirsen dinine göre birlikteyiz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.