Ders Notları

Adalet Dostluk Öz Denetim Yardımseverlik Sevgi Saygı Vatanseverlik Sorumluluk Sabır ilgili öyküleyici bir metin yazınız.

8. Sınıf Türkçe Adalet Dostluk Öz Denetim Yardımseverlik Sevgi Saygı Vatanseverlik Sorumluluk Sabır ilgili öyküleyici bir metin yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Adalet Dostluk Öz Denetim Yardımseverlik Sevgi Saygı Vatanseverlik Sorumluluk Sabır ilgili öyküleyici bir metin yazınız.konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Sevgi Bütün Kapıları Açar

Zaman içerisinde iki tane anlaşamayan bir köy varmış. İnsanlar sürekli olarak birbirlerine karşı sorumusz ve acımasız bir şekilde davranmışlar.

Bir gün düşmanlar köye dayanmıştı. Vatanseverlik duygusu bütün her şeyinin önüne geçerek bir arada mücadele etmeye karar verdiler. Bütün sorunları bir köşeye bırakarak bir arada adaletli bir şekilde bir araya geldiler ve mücadele için öz denetim yaparak neler yapmaları gerektiği hakkında fikirler elde etmeye karar verdiler.

Sabır ve yardımseverlik sonucunda düşmanlar kaçarak bu köylerden uzaklaştılar. Köylüler bir arada daha güçlü olduklarını görünce bir arada sevgi ve saygı içerisinde yaşamaya devam ettiler.


İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Çevremizde bir insan gördüğümüz zaman ondan güvenebileceğimiz en güzel ahlaki değer adaletli olmaktır. Adaletli bir insan da diyalog kurduğumuz zaman ve herhangi bir olayda beraber bulunduğumuz zaman güvenme emin olmak gibi değerlere sahip olduğunu biliriz. Ayrıca insanlara yardım ve dayanışma içerisinde vatanlarını sevdikleri zaman makamları için birçok olayda ve sonunda fedakar oldukları zaman milletimiz sarsılmaz bir topluluk olur. Türk toplumu da sahip olduğu sabır duygular yardımlaşma ve dayanışma kültürünü Ayrıca hoşgörülü davranmak gibi birçok değerlere sahip olduğundan dolayı tarihte yaşamış olduğu birçok olaya göğüs gelmiştir. Sabırlı bir insan akrabalarıyla sevdikleriyle iyi geçinir iyimser bir insan olduğu için hayatı huzurlu ve mutlu geçer. Bulunduğunuz toplumda vatansever bir vatandaş olursa vatandaşlık görevlerimizi tam ve eksiksiz yerine getirirsek ve bulunduğumuz ortamda insanlara karşı hoşgörülü empati kurarak ilişkiler kurarsak toplumumuz saygıdeğer gelişmiş hak ve özgürlükleri tanınan bir toplum haline gelir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.