Ders Notları

Sizce kardeşlik nedir?

4. Sınıf Türkçe Sizce kardeşlik nedir?  konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce kardeşlik nedir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Bence kardeşlik karşılıksız bir şekilde beklenti içerisinde olmadan birbirine destek olan dayanışma ve yardımlaşma içerisinde olan kişilere verilen genel ada kardeşlik denildiğini söyleyebilirim.


Sizce kardeşlik nedir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Bence kardeşlik insanlar arasında var olan beklenti içerisinde olmadan Karşılıklı sevgi ve muhabbet içerisinde İnsanların birbirine yardım etmesi ve birbirinin sürekli olarak ihtiyaçlarını giderme İyi güzel duygular içerisinde olma iyi bir şekilde iletişim kurmak gibi insanlar arasındaki var olan duygularının temelini kardeşlik denir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bence kardeşlik demek tam bağımlı olmasını gerektirmeyen sevip sayacağım ve her daim seni anlayan ve yanında olan dostlarımız arkadaşlarımız veya aile bireylerimiz olabilir. Hayır istediğim sıkıntılarda ve zorluklarda yanında bulunan seni yargılamadan seven anlayan ve en güzel anları paylaştığın ve anlaştığı kişileri genel kavram mıdır. Kardeşlerimiz anne ve babamızdan sonra bizim en yakınlarımız ve en kıymetli değerimizdir. Bu sebeple saygılı hoşgörülü ve sevgili bir ortamda büyümek ve kardeşlerimizin değerini bilmek oldukça önemlidir

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.