Ders Notları

Sizce Ramazan ayının Müslümanlar açısından önemi nedir?

5. Sınıf Din Kültürü Sizce Ramazan ayının Müslümanlar açısından önemi nedir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Ramazan ayı çok mübarek bir aydır. Hem oruç ibadeti ile Müslümanlar büyük sevaplar kazanır hem de bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesi bu aydadır. Teravih namazı da sadece bu ayda vardır.
Yine hakkında rivayet olan ve çokça sevapları olan birçok tesbih ve ibadet bu aydadır. İnsanlar sahura kalkarak ve iftar yaparak bile ibadet sevabı alırlar. Bir çok sevap bu ayda kolaylıkla elde edilir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Oruç tut ki sıhhat bulasın ayeti kerimesinde bulunan anlamda da bu söylendiği gibi Ramazan ayında oruç tutmak Ayrıca sünnetlerde ve özel günlerde kandillerde oruç tuttuğumuz zaman sıhhat bulduğumuzu midemizin rahatladığını resmimizi tahmin ettiğimiz eve Allahu Teala vermiş olduğu nimetlerin kıymetini bildiğimiz i anlatan en güzel ibadetlerden birinin oruç olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Ramazan ayında oruç tuttuğumuz zaman Allah’a yönelerek dua eder zekat ve sadaka verir namazlarımızı kıza kılar kur’an-ı Kerim hatmi direkt büyük ibadetlerin olmasını sağlarız.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.