Ders Notları

Şapka ve Kıyafet İnkılabı’nın millî kimlik kazanma ve çağdaşlaşma açısından önemi nedir?

8. Sınıf İnkılap Tarihi Şapka ve Kıyafet İnkılabı’nın millî kimlik kazanma ve çağdaşlaşma açısından önemi nedir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Şapka ve Kıyafet İnkılabının çağdaş bir kimlik kazanma ve çağdaşlaşma açısından büyük önem taşımaktadır. Milletinin çağdaş milletlere benzemesini isteyen Atamız, bizler için kılık kıyafet devrimi yapmıştır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Öğretmenimizin vermiş olduğu araştırma ödevinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulduktan sonra yapmış olduğu yenilikler ve inkılapları arasında yer alan şapka ve kıyafet inkılabının neler olduğunu ve bu alanda yapılan yeniliklerin ülkemize nasıl değiştirdiğini ve bu inkılaplar sayesinde ülkemizin yeniliklere ve çağdaş uygarlık seviyesine nasıl yükseldiğini anlamak ve anlatmak amacıyla çeşitli verdiğiniz bilgiler sayesinde bu konuyu defterime geçerek ödevimi hızlı bir şekilde alma imkânına sahip olduğu ve diğer ödevlerimi tekrar ederek bu alanda zaman ayırmama ve zaman bulmama yardımcı olduğunuz için sizlere çok teşekkür ederiz sizler sayesinde derslerime güzel bir şekilde tamamladı mı söylemek isterim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.