Resmî kimlik belgenizi hangi işler için kullanıyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Resmî kimlik belgenizi hangi işler için kullanıyorsunuz?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Resmî kimlik belgenizi hangi işler için kullanıyorsunuz? sorusunun kısa ve uzun cevabı


Resmî kimlik belgenizi hangi işler için kullanıyorsunuz? sorusunun kısa cevabı ;


Cevap : Genel olarak resmi kimlik belgesini devlet dairelerinde kayıt işlemlerinde sınavlarda Ülke Çeşme seyahat halinde bulunurken resmi kimlik belgesi ne kullanırız. Resmi kimlik belgeleri bizlerin Türkiye Cumhuriyeti’nde Hürriyet ve yaşam hakkımızın eğitim hakkımızı sağlık hakkımızı kanıtlayan Nüfus cüzdanları olarak kabul edilmektedir. 


Resmî kimlik belgenizi hangi işler için kullanıyorsunuz? sorusunun uzun cevabı ;


Cevap : Ülkemizde resmi kimlik belgeleri bir kişinin hak ve hürriyet elde edebilmesi için devlet tarafından verilen Nüfus cüzdanları olarak kabul edilmektedir. Resmi kimlik belgesi ile beraber bizlerin Eğitim sağlık Seyahat gibi hak ve hürriyetleri elde etmemizi sağlayan önemli belgelerden bir tanesidir.  resmi kimlik belgesi ile beraber sınavlara girebilir sağlık haklarından yararlanabilir çeşitli okullara kayıt yaptırılabilir ve devlet dairelerinde çeşitli işlemlerle beraber nüfus cüzdanımıza yani resmi kimlik belgemizi kullanırız. Bundan da Anlaşılacağı hangi bir resmi kimlik belgeleri ülke içerisinde yapacağımız işlemler için gerekli olan önemli resmi belgeler olarak görülmesi gerekmektedir.


Resmî kimlik belgenizi hangi işler için kullanıyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Hamdiye
Resmî  kimlik bilgilerimiz bizim için çok önemlidir.İçinde çok özel bilgilerimiz vardır.Bu bilgilerimizi tanımadığımız kişilerle paylaşmamamiz gerekir.Bizim için çok önemli olan bu Resmî bilgilerimiz günlük hayatımızda bizim işimize yarar.Mesela hastalandığımızda doktara giderken kimliğimizi kullanmamız gerekir.Birde önemli sinavlara girerkende kimliklerimizi kullanmamız gerekir.Kısacası Resmî kimliklerimiz bizim için çok önemlidir. Bize yaşamımızın her yerinde lazım olan bu Resmî kimlikler bizim için çok önemlidir.
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!