Ders Notları

Resmi kurumların ve sosyal yardım kuruluşlarının engelliler için yaptığı çalışmaları araştırınız.

4. Sınıf Türkçe Resmi kurumların ve sosyal yardım kuruluşlarının engelliler için yaptığı çalışmaları araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Resmi kurumların ve sosyal yardım kuruluşlarının engelliler için yaptığı çalışmaları araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Resmi kurumların ve sosyal yardım kuruluşlarının engelliler için yapmış olduğu çalışmalara Örnek vermek gerekirse onların psikolojik olarak desteklenmesi sağlamakta onların maddi ve manevi olarak birçok olanaklar sağlayarak hayatlarına en iyi şekilde devam etmelerini sağlayan önemli kuruluşlar olarak ifade etmemiz doğru olacaktır.


Resmi kurumların ve sosyal yardım kuruluşlarının engelliler için yaptığı çalışmaları araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Resmi kurumların ve sosyal yardım kuruluşlarının engelli vatandaşlarımız için yapmış oldukları çalışmalar Örnek vermek gerekirse onların hayatlarını daha iyi bir şekilde kolaylaştırmak için birçok resmi kuruluşlar da onların ulaşımı için çeşitli çalışmalar yapmak da onların zihinsel ve ruhsal olarak varolan bozukluklarla psikolojini düzeltmek için birçok etkinlikler yaparak onları normal hayata adapte etmeleri gibi birçok çalışmalar yaptıklarını söyleyebiliriz.

Resmi kurumların ve sosyal yardım kuruluşları engelliler için yapmış olduğu çalışmalarının bir başka deyişle Maddi manevi olarak birçok destek vermekte onların maddi geldiğinin sağlayarak Hayat içerisinde ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanması Sağlık Hizmetleri sağlanarak sağlıklı bir şekilde hayatlarını devam ettirmesi gibi birçok çalışma ve etkinliklerinde ele alındığını söylememiz doğru olacaktır.

Bu çalışmalar gerek vakıf ve gerekse devlet eli ile birçok çalışmalar yapılmaktadır.


 

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Çevremizde gözlemlediğimiz ve bildiğimiz yardım kuruluşları ve sosyal kuruluşlar engelli insanlara çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Öncelikle bu gibi insanlara maddi ve manevi desteklerde bulunurlar. Bu gibi insanların ailesi veya çocukları varsa ek bir yardım bağlayarak yardımları sağlarlar. Sosyal yardımlaşma kuruluşları engelli insanlara da birçok insana yardım ederler. Ülkemizde belediyeler kaymakamlıklar sosyal yardımlaşma kurumu Kızılay ve yardım kuruluşları hem engellilere hem de ihtiyaç sahipleri de maddi ve manevi destekleri en güzel şekilde iletmektedir.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.