İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizde imkânlar olduğunu düşününüz. Bu insanlara yardım etmek için neler yapardınız? | Forum Sayfa Cevapları

İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizde imkânlar olduğunu düşününüz. Bu insanlara yardım etmek için neler yapardınız?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

7. Sınıf Sosyal Bilgiler İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizde imkânlar olduğunu düşününüz. Bu insanlara yardım etmek için neler yapardınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizde imkânlar olduğunu düşününüz. Bu insanlara yardım etmek için neler yapardınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Eğer ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için elimde imkanlar olsa güvenilir yardım kuruluşlarına bu paraları vererek en çok ihtiyaç duyan insanlara bu paranın ulaşmasını sağlardım. Yine imkanım ölçüsünde okulları ve fakir mahalleleri gezer okumak isteyipte okuyamayan gençleri ve çocukları tespit eder onların okul masraflarını karşılardım.


İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizde imkânlar olduğunu düşününüz. Bu insanlara yardım etmek için neler yapardınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için elimde imkanlar olsa gerçekten fakir olan insanların tedavi olacakları düşük ücretli hastahaneler kurar ve onların tedavi masraflarını karşılardım.

Diğer ülkelerde savaştan dolayı yada sadece müslüman olduğu için eziyet çeken insanlara yardım eder onlara yardım gönderirdim. Savaşta mağdur olan insanlara yardım ederdim.

Çocuk ve insan eğitimi konusunda seminerler düzenlenmesi için destekte bulunurdum. Böylece insan eğitmi hakkında bilgi sahibi olan insanlar tarafından bilgili insanlar yetişir ve daha sağlam bir topluma sahip olurduk.

Hayvanlar konusunda da gerekli faaliyetler düzenleyen kuruluşlara yardımda bulunarak kimsesiz ve sahipsiz kalmış sokak hayvanlarına veya nesli tükenmekte olan hayvanlara yardımda bulunurdum. Bu sayede farkirlerin yüzü güler , hayvanlarda haklarına sahip bir şekilde doğada yaşarlardı.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizde imkânlar olduğunu düşününüz. Bu insanlara yardım etmek için neler yapardınız?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Öncelikle elimde bir olanak olsaydı dünyada bulunan tüm çocuklara ve yardıma ihtiyacı olan yetim ve öksüz çocuklara yardım etmek isterdim. Çünkü çocuklar çok masum ve bakıma muhtaç olan bireylerdir çocuklar hak ve özgürlüklerinden yeterince faydalanma aldıkları zaman ülkelerine ve ömürlerini faydalı birer birey olamazlar Ayrıca çevremde bulunan yaşlı insanlara ve maddi durumları kötü olan insanlara da yardım etmek isterdim çünkü birine yardım etmek ve yardımlaşmak insanın mutlu ettiği gibi ahlaki değerlerin de güçlendirdiğini düşünüyorum
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak