Ders Notları

İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizde imkânlar olduğunu düşününüz. Bu insanlara yardım etmek için neler yapardınız?

7. Sınıf Sosyal Bilgiler İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizde imkânlar olduğunu düşününüz. Bu insanlara yardım etmek için neler yapardınız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizde imkânlar olduğunu düşününüz. Bu insanlara yardım etmek için neler yapardınız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Eğer ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için elimde imkanlar olsa güvenilir yardım kuruluşlarına bu paraları vererek en çok ihtiyaç duyan insanlara bu paranın ulaşmasını sağlardım. Yine imkanım ölçüsünde okulları ve fakir mahalleleri gezer okumak isteyipte okuyamayan gençleri ve çocukları tespit eder onların okul masraflarını karşılardım.


İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizde imkânlar olduğunu düşününüz. Bu insanlara yardım etmek için neler yapardınız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için elimde imkanlar olsa gerçekten fakir olan insanların tedavi olacakları düşük ücretli hastahaneler kurar ve onların tedavi masraflarını karşılardım.

Diğer ülkelerde savaştan dolayı yada sadece müslüman olduğu için eziyet çeken insanlara yardım eder onlara yardım gönderirdim. Savaşta mağdur olan insanlara yardım ederdim.

Çocuk ve insan eğitimi konusunda seminerler düzenlenmesi için destekte bulunurdum. Böylece insan eğitmi hakkında bilgi sahibi olan insanlar tarafından bilgili insanlar yetişir ve daha sağlam bir topluma sahip olurduk.

Hayvanlar konusunda da gerekli faaliyetler düzenleyen kuruluşlara yardımda bulunarak kimsesiz ve sahipsiz kalmış sokak hayvanlarına veya nesli tükenmekte olan hayvanlara yardımda bulunurdum. Bu sayede farkirlerin yüzü güler , hayvanlarda haklarına sahip bir şekilde doğada yaşarlardı.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Öncelikle elimde bir olanak olsaydı dünyada bulunan tüm çocuklara ve yardıma ihtiyacı olan yetim ve öksüz çocuklara yardım etmek isterdim. Çünkü çocuklar çok masum ve bakıma muhtaç olan bireylerdir çocuklar hak ve özgürlüklerinden yeterince faydalanma aldıkları zaman ülkelerine ve ömürlerini faydalı birer birey olamazlar Ayrıca çevremde bulunan yaşlı insanlara ve maddi durumları kötü olan insanlara da yardım etmek isterdim çünkü birine yardım etmek ve yardımlaşmak insanın mutlu ettiği gibi ahlaki değerlerin de güçlendirdiğini düşünüyorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.