Ders Notları

İnsanı insan yapan nitelikleri açıklayınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi İnsanı insan yapan nitelikleri açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


İnsanı insan yapan nitelikleri açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanı insan yapan nitelikler;  diğer insanlarında hakkını gözetmek ve empati kurmak, insanları yargılamak yerine anlamaya çalışmak, sevgi, barış, dostluk, kardeşlik, hoşgörü, anlayış gibi güzel ahlaklara sahip olmak, merhametli olmak , hem doğaya hemde bütün canlılara karşı duyarlı olmak, kötü huylardan uzak kalmaya gayret etmek olarak özetlenebilir.


İnsanı insan yapan nitelikleri açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanı diğer canlılardan ayıran özelliklerden biri de kendinde bulunan güzel özellikleridir. İnsanlar bu güzel özellikler sayesinde değerli olurlar. Hoşgörü, anlayış gibi güzel ahlaklara sahip olmak, merhametli olmak , hem doğaya hemde bütün canlılara karşı duyarlı olmak, kötü huylardan uzak kalmaya gayret etmek , diğer insanlarında hakkını gözetmek ve empati kurmak, insanları yargılamak yerine anlamaya çalışmak, sevgi, barış, dostluk, kardeşlik özellikleri insanı insan yapan nitelikler arasındadır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsanı insan yapan temel özelliklerden birkaç tanesi elbetteki birbirine karşı saygılı olması birbirine karşı hak ve özgürlüklerini tanıyor olması birbirine karşı her zaman özverili ve yardımsever bir şekilde yaşıyor olması gibi hemen örnekler verilebilmektedir.. insanlar yaşayabilmek için hak ve özgürlüklerine ihtiyaç duyarlar hak ve özgürlükler tanınmadığı zaman veya hak ve özgürlükler çeşitli sıkıntılar çekildiği zaman insanlar çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalabilirler. Bir insanı bir insan yapan temel özelliklerden biri elbetteki insani ahlaki duygularıdır birbirimize karşı saygılı olmak yardımsever olmak birbirimize karşı her zaman hoşgörülü olmak elbette ki insanı insan yapan temel unsurlar arasında yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.