Ders Notları

“Bir kütüphane bin hapishane kapatır.” sözünden hareketle bir konuşma yapınız.

6. Sınıf Türkçe “Bir kütüphane bin hapishane kapatır.” sözünden hareketle bir konuşma yapınız.konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Bir kütüphane bin hapishane kapatır.” sözünden hareketle bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:   “Bir kütüphane bin hapishane kapatır.” sözü bizlere eğitimli insanlar yetiştirilmesi durumunda insanların kötülüklerden arınacağı ve iyi bir toplum olarak kötü davranışlardan ancak eğitimle gerçekleşebileceği hakkında bilgiler vermektedir.


“Bir kütüphane bin hapishane kapatır.” sözünden hareketle bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanların yapmış oldukları hataların temelinde kişilerin gerekli olan bilgileri elde etmemesinde ve güçlü olmayan bir aile yapısından kaynaklanmaktadır.

Ülkemizde ve dünyada var olan sorunların çözülebilmesi için insanlara gerekli olarak bilgilerin en iyi şekilde verilerek bireylerin kişilik olarak güçlü olması sağlanması gerekmektedir. İşte burada “Bir kütüphane bin hapishane kapatır.” sözü bizlere bilgili insanların sınırlarını bilerek sorunları ortadan kurtaracağı anlamına gelmektedir.

Bizlerin yapması gereken bütün insanlara ahlaki olarak, aile olarak, toplumsal olarak gerekli bilgileri vermeli sorunları çözmeliyiz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir toplumdaki cehalet okuyarak eğitim alarak bilgilerine ve ilim öğrenerek geçebilir. Bir kütüphane açan bin hapishane kapatır sözünde anlatılmak istenen kütüphanelerde bulunan kitapların insanlara vermiş olduğu bilgiler özgüler eğitim-öğretim ve kaynaklar sebebiyle insanların eğitilmesi cehaletten geri kalmaları ve ileriyi görmeleri birçok yenilikçi ilkeleri benimsemeleri sayesinde meydana gelir. Tarihte olan birçok olayı kitaplar sayesinde öğreniriz kitaplar bize birçok alanda eğitim-öğretimin önemini anlatır Ayrıca okudukça insanın Zihni açılır ve anlama becerisi gelişir bu sebeple cehalet ve bilgisizlik ortadan kalkar insanların farklı boş zaman geçireceğine kitap okuması ve kitapta evleneceği bilgilerle yol alması eğitilmesi çeşitli suçları yapmasını da ortadan kaldırır

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.