Ders Notları

Dayanışma neden önemlidir?

4. Sınıf Türkçe Dayanışma neden önemlidir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Dayanışma neden önemlidir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Dayanışma toplum içerisindeki var olan kişilerin bir arada hareket etmesi ve ihtiyacı olan kişiye yardım etmesi sonucunda bireyler arasında güçlü bağların oluşması ve güçlü bağların oluşması sonucunda da milletin güçlü bir yapıya oluşturmasını sağlayan en önemli faktörlerden bir tanesi dayanışma olarak ifade etmek mümkündür.


Dayanışma neden önemlidir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Dayanışma toplum içerisindeki var olan kişilerin bir arada hareket etmesi ile beraber güçlü bir millet yapısının oluşması ve güçlü bir millet yapısının oluşması ile beraber de güçlü bir devletin temellerini atılması amacıyla dayanışmanın öneminin büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Dayanışma ile beraber toplum içerisindeki var olan kişilerin soruları kısa süre içerisinde çözebilmek de ve bu sorunların çözülmesi ile beraber güçlü insanların bir arada hareket etmesi ile beraber sorunların ortadan kaldırılması ve gelebilecek tehlikelere karşı insanların sürekli olarak hazır olması toplumsal adaletsizliğin azaltılarak insanların ihtiyaçlarının giderilmesi yardıma muhtaç olan kişilere yardım edilerek daha iyi bir hayat koşullarına yaşamaları amacıyla dayanışmanın hayatımızdaki önemini tartışılmaz bir gerçek olduğunu ifade etmemiz mümkün olacaktır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Dayanışma toplum içerisindeki birlik ve beraberliği arttırır. Dayanışma içerisinde yaşayan bir toplum pozitif mutlu olan ve birbirine destekçi olan topluluğu oluşturur. Sevdiklerimize ve akrabalarımıza karşı devamlı dayanışma içerisinde olmalıyız. Yardımlaşma ve dayanışma Türk toplumunun benimsediği ve sevdiği ahlaki davranışlar arasında yer alır. Herhangi bir sıkıntı veya sorun karşısında Türk toplumu komşularına ve akrabalarına ve Türk insanına dayanışma ve yardımlaşma da ki yardımlarına esirgemez ler. Yardımlaşmak ve dayanışma milletler arasında pozitif duyguları arttırır. Türk toplumu karşılaşmış olduğu savaşlarda doğal afetlerde ve zor zamanlarda birbirlerine dayanışma ve yardımlaşma çerçevesinde hareket ettiklerini ve böylece birbirlerine karşı olan ilişkilerini düzeltip koruduklarını biliriz

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.