Ders Notları

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) bizim için örnek olması ne anlama gelmektedir?

7. Sınıf Din Kültürü Hz. Muhammed’in (s.a.v.) bizim için örnek olması ne anlama gelmektedir? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Hz. Muhammed’ in (sav) ‘ in bizim için örnek olması, davranışlarının ayetlerin doğrultusunda olmasından kaynaklanmaktadır. Gerek evlilik hayatında gerek ayetlerin yaşanmasındaki her davranışı bizler için örnek olmalı yani , O’nun gibi yaşamamızı sağlamalıdır. Çünkü ayeti kerimelerde Peygamberimize tabi olmak emredilmektedir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in hayatı boyunca yapmış olduğu davranışlar sözler hayat içime ve insanlara kattığı değerler temizliğe ahlaka örnek alınacak nitelikte idi. Peygamber efendimizin izinde gittiğimiz zaman ehli sünnet olarak güzel davranışlarda ve güzel ahlakla bulunuruz peygamber efendimizin güzel ahlakını edindiğimiz zaman iyi bir kişiliğe sahip oluruz peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in kişisel özellikleri oldukça güzeldir merhametli temizliği cesur Kahraman özverili ve en güzel duygulara ve özelliklere sahip olan bir peygamber olarak tanınmaktadır.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.