Ders Notları

Sizce ilk hâlinden günümüze kadar en köklü değişime uğramış olan teknolojik ürün hangisidir? Neden?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Sizce ilk hâlinden günümüze kadar en köklü değişime uğramış olan teknolojik ürün hangisidir? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce ilk hâlinden günümüze kadar en köklü değişime uğramış olan teknolojik ürün hangisidir? Neden? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap :İlk üretildiğinden itibaren neredeyse her yıl değişime uğrayan ürünlerden biri  telefondur ilk zamanlar sadece ev telefonları vardı zamanla cep telefonları çıktı ilk başta tuşlu ve antenliydi. Zamanla ekranı renkli oldu sürekli yeni özellikler eklenerek hem dış görünüşü hemde iç özellikleri sürekli değişmektedir.


Sizce ilk hâlinden günümüze kadar en köklü değişime uğramış olan teknolojik ürün hangisidir? Neden? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap :Köklü değişimlere uğrayan ve günümüzde de hala değişmeye devam eden en önemli teknolojik ürünümüz telefondur. İlk zamanlar kablolu ver tuşları çevirmeliydi zamanla cep telefonları çıktı ilk çıkan cep telefonları renksiz ekran tuşlu ve antenliydi sonrasında ekran renkli oldu antensiz ve boyutu daha küçük daha kullanışlı oldu. Bi 5-10 yıl sonrasında kameralı ve dokunmatik ekranlı telefonlar çıktı günümüzdeyse akıllı telefonlar vardır.Görüntülü ve sesli görüşme mesajlaşma yapılabilir. Aynı zamanda bir bilgisayar görevi görmektedir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birçok alet değişikleri maruz kalmıştır.örneğin çamaşır makineleri geçmişte merdaneli kovalı ve çamaşırları sıkmayan bir aletti. Günümüzde çamaşır makinaları çamaşırları kısa sürede yıkayan ve aletler haline gelmiştir. Günümüzde kullandığımız tablet bilgisayar ve akıllı telefonlar gün geçtikçe isteği bağlı değişimleri uğramıştır. Bundan 10-15 yıl önce akıllı telefon yoktu.daha çok tuşlu telefonlar veya kablolu telefonlar günlük hayatımızda yer alıyordu.teknolojinin hızla ilerlemesi sayesinde akılli telefonlar onlar şu an istediğimiz her özelliği barındıran biliyor.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.