Ders Notları

Sizce geçmişten günümüze insan hayatını en fazla kolaylaştıran teknolojik ürün nedir? Neden?

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Sizce geçmişten günümüze insan hayatını en fazla kolaylaştıran teknolojik ürün nedir? Neden? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Sizce geçmişten günümüze insan hayatını en fazla kolaylaştıran teknolojik ürün nedir? Neden? konusu hakkında kısa bir yazı;


Cevap :Geçmiş ten gününüze kadar birçok teknolojik buluşlar olmuştur. Bunlardan hayatımızı en fazla kolaylaştıran teknolojik ürün bence otomobildir. İnsan hayatını kolaylaştırır. Uzakları yakın eder. Zamandan tasarruf sağlar, işimi hızlandırır.


Sizce geçmişten günümüze insan hayatını en fazla kolaylaştıran teknolojik ürün nedir? Neden? konusu hakkında uzun bir yazı;


Cevap :Bugüne kadar bir çok teknolojik ürün üretilmiştir. Bu ürünler hayatımıza kolaylaştırır, hızlandırır. Bana göre telefon hayatımızı en fazla kolaylaştıran teknolojik ürünlerden bir tanesidir. Uzaktaki arkadaşlarımızı akrabalarımızı  görüntülü ve sesli olarak konuşma imkanı sunar. Aynı zamanda kendimizi güvende hissettirir. Dışarıya çıktığımızda ailemize nerede olduğumuzun bilgisini verebiliriz. Telefon günümüzde olmazsa olmazlarımızdandır. Bundan hariç tablet akıllı saat gibi aletlerde vardır. Bunlarda hayatımızın önemli parçalarından olmuşlardır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.