Ders Notları

Geçmişten günümüze atom kavramı ile ilgili düşüncelerin nasıl değiştiği ile ilgili bir araştırma yapınız.

7. Sınıf Fen Bilimleri Geçmişten günümüze atom kavramı ile ilgili düşüncelerin nasıl değiştiği ile ilgili bir araştırma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Geçmişten günümüze atom kavramı ile ilgili düşüncelerin nasıl değiştiği ile ilgili bir araştırma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Eski atom modeli Bugün geçerli olmamasının nedeni o dönemde modellerin geliştiren bilim adamlarının iyi bir şekilde atom hakkında ifade edemedikleri düşüncelerinden kaynaklanmaktadır.

Atom hakkında Platon Aristoteles gibi görüşlerin Ortaya koymuş salarda günümüzde atom modeli farklı bir şekilde çıkmıştır Günümüzde kullanılan atom modeli modern atom teorisi sonucunda ortaya konulmuş ve bugünkü model yani model buluncaya kadar geçerliliğini sürdürecektir.


Geçmişten günümüze atom kavramı ile ilgili düşüncelerin nasıl değiştiği ile ilgili bir araştırma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Günümüzde atomlar hakkında kullanmam atom modeli modern atom teorisi sonucunda ortaya çıktığı kabul edilmektedir.

Bu akşam teorisine göre elektronlar çok hızlı hareket halinde olduklarından dolayı etkileri için belirli bir yer yoktur.

Yani elektronların atomun İçerisinde bulunduğu kabuk kavrama yanlış bir kavram olarak ifade edilir. Elektronların sadece bulunma ihtimalinin olduğu bölgeler belirlenebilmektedir elektronik elektronların bulunma ihtimalinin olduğu bölgelerde ise elektron bulutu olarak ifade edilen bir yuvarlak çember olarak kabul edilmekte beraber çekirdekte protonlar ile birlikte nötronlar bulunduğunu ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Atomun temel yapı taşı ve adımları neyden meydana geldiği idari boyunca araştırma konusu olmuş ve bu araştırma konusu ise adımlar hakkında temel bilgilere sahip oldu atomun en küçük yapı taşına neler olduğunu ve adımın nelerden meydana geldiğini elbetteki fen bilimleri dersinde öğrenmek mümkündür bunu bir araştırma konusu yaptığımız zaman geçmişteki bilim adamlarına durumu hakkında yapmış olduğu bilgilere ulaşabiliyoruz yukarıda verdiğiniz bilgiler de elbette ki bunu daha iyi bir şekilde anlamak ve kavramak daha kolay oldu çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.