Ders Notları

“Toplum hayatında herkese düşen belirli görevler vardır.” sözünden hareketle çevrenizi gözlemleyiniz.

5. Sınıf Türkçe “Toplum hayatında herkese düşen belirli görevler vardır.” sözünden hareketle çevrenizi gözlemleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Toplum hayatında herkese düşen belirli görevler vardır.” sözünden hareketle çevrenizi gözlemleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Toplum hayatında herkese düşen belirli görevler olduğu doğrudur. Topluma bakıldığı zaman temizlik görevlilerinin çevreyi temizlediği bakkalların insanlara gıda ihtiyacını karşıladığı manavlar meyve ve sebze sinin karşıladığı Doktorlar sağlık sorularını giderdiği güvenlik görevlilerinin ise güvenlik konularında vatandaşları yardımcı olduğunu gördüğümüz den dolayı toplumda Herkesin bir görevi olduğunu anlayabiliyoruz.


“Toplum hayatında herkese düşen belirli görevler vardır.” sözünden hareketle çevrenizi gözlemleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Toplum hayatında herkese düşen belirli görevler olduğu toplum içerisindeki var olan işleyen işten kolay bir şekilde anlamamız mümkün olacaktır.

Toplum hayatında dışarıya baktığımız zaman güvenlik görevlileri toplum içerisinde var olan sorunların çözülmesi için aktif olarak görev almak daha Doktorlar insanların hasta oldukları ve iyileşmeleri için çaba göstermekte Bakkallar ve manavlar gibi insanların gıda ihtiyacını karşılayan kurumlar yer almak daha hizmet sektöründe insanların işleri gider ilmekte Ayrıca temizlik görevlileri de toplum içerisindeki var olan kirlilikleri temizlemek de beraber herkesin mekanizma içerisinde farklı görevleri olduğu ve belli bir düzen içerisinde sürekli olarak bu mekanizmanın işleyerek toplum bilincinin artması ve toplumda var olan düzenin artması Bu sayede belli görevlerin yapılmasına bağlıdır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.