Çocuk hakları konusunda büyüklere düşen görevler nelerdir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Çocuk hakları konusunda büyüklere düşen görevler nelerdir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Çocuk hakları konusunda büyüklere düşen görevler nelerdir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Çocuklar bedensel olarak büyüklerden zayıf olduğu için haklarının büyükler tarafından korunması lazımdır.

Büyükler kendi çocukluklarını hatırlayarak çocukların haklarına saygı duymalı ve onların sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaları lazımdır.


“Çocuk hakları konusunda büyüklere düşen görevler nelerdir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Çocuk hakları konusunda büyüklere düşen görev çocukları bilinçlendirmek, hakları ihlal edildiği zaman onlara sahip çıkmak ve çocukların haklarını vererek onların sağlıklı bir şekilde büyümelerini sağlamaktır.

Çocuklar olan bir olaya karşı çıkma yönünden zayıf ve güçsüzdürler. Ancak bu çocuklar zaman içerisinde büyüyecek ve hayatın içerisinde yer alacaklardır.

Hayat içerisinde başarılı olmaları ve sağlıklı bir birey olabilmeleri için haklarına büyük ölçüde riayet edilmesi lazımdır. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Çocuk hakları konusunda büyüklere düşen görevler nelerdir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Çocuk haklarına neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız ve çocuk haklarından faydalandığımız zaman ne gibi haklara sahip olduğumuzu öğrenmek istiyorsanız 5 sınıf sosyal bilgisi ders kitabında yer alan bilgi ve cevapları öğrenebilir ve buradaki ödevinizi yaparak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz yorum sayfa sitesi ailesinin verdiği bilgilere baktığımız zaman tüm konuları güzel bir şekilde anlayabilirsiniz tüm konuların cevaplarını ve bilgilerini her zaman bu sayfada bulabilirsiniz ben her zaman ödevimi koruma sayfa sesli de yapabiliyorum bu sayfadaki bilgi ve cevaplarla ödevleri bu çok iyi bir şekilde anlıyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!