Ders Notları

Çocuk hakları konusunda büyüklere düşen görevler nelerdir?

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Çocuk hakları konusunda büyüklere düşen görevler nelerdir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Çocuk hakları konusunda büyüklere düşen görevler nelerdir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Çocuklar bedensel olarak büyüklerden zayıf olduğu için haklarının büyükler tarafından korunması lazımdır.

Büyükler kendi çocukluklarını hatırlayarak çocukların haklarına saygı duymalı ve onların sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaları lazımdır.


“Çocuk hakları konusunda büyüklere düşen görevler nelerdir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Çocuk hakları konusunda büyüklere düşen görev çocukları bilinçlendirmek, hakları ihlal edildiği zaman onlara sahip çıkmak ve çocukların haklarını vererek onların sağlıklı bir şekilde büyümelerini sağlamaktır.

Çocuklar olan bir olaya karşı çıkma yönünden zayıf ve güçsüzdürler. Ancak bu çocuklar zaman içerisinde büyüyecek ve hayatın içerisinde yer alacaklardır.

Hayat içerisinde başarılı olmaları ve sağlıklı bir birey olabilmeleri için haklarına büyük ölçüde riayet edilmesi lazımdır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çocuk haklarına neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız ve çocuk haklarından faydalandığımız zaman ne gibi haklara sahip olduğumuzu öğrenmek istiyorsanız 5 sınıf sosyal bilgisi ders kitabında yer alan bilgi ve cevapları öğrenebilir ve buradaki ödevinizi yaparak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz yorum sayfa sitesi ailesinin verdiği bilgilere baktığımız zaman tüm konuları güzel bir şekilde anlayabilirsiniz tüm konuların cevaplarını ve bilgilerini her zaman bu sayfada bulabilirsiniz ben her zaman ödevimi koruma sayfa sesli de yapabiliyorum bu sayfadaki bilgi ve cevaplarla ödevleri bu çok iyi bir şekilde anlıyorum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.