Çocuk hakları konusunda yeni düzenlemeler yapılsa hangi önerilerde bulunmak isterdiniz?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Kitabı Çocuk hakları konusunda yeni düzenlemeler yapılsa hangi önerilerde bulunmak isterdiniz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Çocuk hakları konusunda yeni düzenlemeler yapılsa hangi önerilerde bulunmak isterdiniz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Çocuk hakları konusunda yeni düzenlemeler yapılsa habis cezasından daha ağır cezalar ile mücadeleci cezaların korunmasını isterdim.


“Çocuk hakları konusunda yeni düzenlemeler yapılsa hangi önerilerde bulunmak isterdiniz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Çocuk hakları konusunda yeni düzenlemeler yapılsa hukukçuların düzenli bir şekilde “çocuğun beyanı esastır” ifadesi ile çocuğu fiziksel veya bedensel olarak istismar edenlerin caydırıcı bir ceza ile ceza görmelerini önerirdim. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Çocuk hakları konusunda yeni düzenlemeler yapılsa hangi önerilerde bulunmak isterdiniz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Biz çocukların haklarını bilmesi oldukça önemlidir çünkü haklarımız yaşama barınma eğitim sağlık özgürlük ve özel haklarımız olarak bilinmektedir bu haklarımızı yaşayabileceğimiz ve kullanabileceğimiz ortamlarda yaşadığımız zaman her kötülükten her zorluktan ve her sıkıntıdan uzak bir şekilde çok rahat bir şekilde gelecek nesillere layık bir şekilde yetişmiş ve büyümüş oluruz hak ve özgürlüklerimizden faydalandığımız zaman her zaman çevremizi ve kendimize duyarlı bir vatandaş olarak gelişiriz eğitim öğretmenimizi rahat aldığımız zaman ülkemize ve kendimize faydalı bir meslek seçeriz. Hak ve özgürlüklerimiz oldukça önemlidir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!