Ders Notları

Niels Bohr atom ile ilgili düşüncelerini yazınız.

7. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Niels Bohr atom ile ilgili düşüncelerini yazınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Niels Bohr atom ile ilgili düşüncelerini yazınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Niels Bohr atom ile ilgili düşünceleri;

  • Bir atomdaki elektronlar çekirdekten belirli bir uzaklıktaki yörüngelerde hareket ederler. Her kararlı hali sabit bir enerjisi bulunur.
  • Herhangi bir kararlı enerji seviyesinde elektron dairesel bir yörüngede hareket etmektedir. Bu yörüngelere enerji düzeyleri veya kabukları denmektedir.
  • Elektron kararlı hallerden birinde bulunduğu zaman atom ışık (radyasyon) yayınlamaz. Ancak yüksek enerji düzeyinden daha düşük enerji düzeyine geçtiği zaman seviyeler arasındaki enerji farkına eşit bir ışık kuantı yayınlar

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Niels Bohr atom hakkındaki düşüncelerini araştırmak istediğim zaman yukarıdaki bilgi ve cevaplardan faydalanarak bir yolu izledim yukarıda vermiş olduğunuz bilgi ve cevapları çok beğenerek takip ettim vermiş olduğunuz bilgi ve cevaplar sayısı bu konuyu güzel bir şekilde öğrendim sizler sayesinde her zaman ödevlerimi hızlı bir şekilde yapabiliyorum ödevlerime yardımcı olan bu siteyi 5 sınıfa geçtiğinden beri takip ediyorum ve her zaman severek birçok konuyu buraya bakarak yapıyorum ayrıca kardeşim de ödevlerini yaptığı zaman veya bir konu hakkında araştırma ödevi istediği zaman bu sayfayı açarak ona yardımcı oluyorum.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.